«Нам, депутатам Верховної Ради України, необхідно розглянути всі чотири законопроекти і погодити, щоб і опозиція і більшість змогли ухвалити такий закон», – сказав Рибак.
Він додав, що днями він зустрічався із президентом Віктором Януковичем, який цікавився, як триває робота над законопроектами про можливість лікування засуджених за кордоном.
«Давайте цей закон, і я його підпишу», – процитував Рибак главу держави.
Рибак наголосив, що йому хотілося б, щоб це питання було розглянуте і «якийсь варіант було ухвалено у Верховній Раді».
Водночас спікер заявив, що після того, як з’явилася інформація про начебто наявність рахунків за кордоном у екс-прем’єрів Павла Лазаренка і Юлії Тимошенко, «то у деяких депутатів з’явилися сумніви (щодо ухвалення цього закону)».
Водночас віце-спікер сейму Польщі Цезарій Грабарчик під час свого вступного слова наголосив, що вирішення справи Тимошенко є «лакмусовим папірцем» для України на її шляху до євроінтеграції.
Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано чотири законопроекти про лікування ув’язнених за кордоном. Три з них подали позафракційні депутати, один – лідери опозиції.
4 листопада провладна більшість зірвала засідання Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, на якому планувалось розглянути законопроекти, які б дозволили вирішити «питання Тимошенко».
З 17 членів комітету на засіданні прийшли 7 представників опозиційних фракцій "Батьківщина", УДАР та "Свобода" та позафракційні. 8 членів комітету від Партії регіонів засідання проігнорували.
У ПР сьогодні заявивли, що єдиним компромісом для вирішення питання Тимошенко для них є створення робочої групи для напрацювання узгодженого законопроекту.