Янукович пояснив Могильову, що для обдирання людей потрібно щось для них зробити

21 Березня 2011, 17:30

За словами президента, «сьогодні питання дерегуляції практично дорівнює боротьбі із корупцією. Зволікання з виконанням цих завдань неприпустиме». Наслідком такого зволікання є, зокрема, таке ганебне явище, як невпорядкованість адміністративних послуг.

«У мене складається враження, що їх вже надає будь-хто за ціною, що взята зі стелі. За що вам матимуть дякувати люди, якщо ви їх змушуєте платити за те, що їм не потрібно», – зауважив Янукович.

За його словами найбільша кількість посередників, зосереджена навколо МВС, Держагентства земельних ресурсів та Мін’юсту.

Глава держави назвав недопустимою ситуацію, коли вартість окремих послуг, що надаються ДАІ протягом декількох хвилин, сягає половини місячної заробітної плати лікаря чи вчителя.

«Так, вартість ініційованої зміни посвідчень водіїв для виїзду за кордон становить близько 500 грн. За що? За зміну одного папірця протягом 5-10 хвилин?, – наголосив Президент.

Межі здорового глузду, на переконання Глави держави, сягає також вартість переоформлення документів під час продажу автомобіля чи заміни технічного паспорту.

«Про яку соціальну справедливість може йти мова? Що ви зробили для людей, щоб обдирати їх? Вимагаю невідкладно переглянути перелік усіх послуг, що надаються підрозділами МВС, і зокрема – Державтоінспекцією чи їх госпрозрахунковими підприємствами, привести їх вартість до обґрунтованого мінімуму, скасувати зайві», – наголосив Янукович.

Детальний звіт про виконання цього завдання президент очікує отримати від міністра внутрішніх справ та першого віце-прем’єр-міністра через місяць, підкресливши, що «це має бути звіт про завершену роботу і конкретні результати, а не про вжиті заходи».

Янукович також висловив думку, що на грандіозну авантюру перетворено виконання його доручення про спрощення технічного огляду транспортних засобів, скасування дорожніх листів та довіреностей.

«Замість того, щоб швидко виконати доручення президента, що мало б очевидний і значний позитивний ефект, поки що діяльність на цьому напрямку ознаменувалася двома гучними, ініційованими МВС скандалами — про обмеження терміну дії водійських прав та чергову заміну державних реєстраційних знаків», – заявив президент.

«Я сьогодні перед засіданням зустрічався з міністром внутрішніх справ, і я просив би Ірину Михайлівну Акімову врешті-решт – я вам двом це доручення давав – закінчити вирішення цього питання. Давайте якомога скоріше. Я чекаю», – підкреслив глава держави.