Янукович подав у суд на Україну

19 Жовтня 2015, 14:02

Колишній президент України Віктор Янукович подав позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), в якому заявляє про регулярні порушення Україною прав людини відносно нього. Про це в понеділок, 19 жовтня, повідомила прес-служба адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson.

«Численні і бездоказові звинувачення представників вищого керівництва України, в тому числі про причетність Віктора Януковича до розстрілів людей під час подій у Києві в лютому 2014 року, порушують принцип презумпції невинності. На даний момент ні по одному з пред'явлених звинувачень не винесено рішення суду. Подачу позову в Європейський суд з прав людини Віктор Янукович пояснює тим, що вище керівництво України чинить тиск на судові органи з метою винесення щодо нього обвинувального вироку», – йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, підтвердженням цьому є рішення Печерського суду Києва від 27 липня 2015 про початок процедури заочного засудження Віктора Януковича.

«Законом передбачена чітка норма, згідно з якою почати процедуру заочного засудження можна виключно проти осіб, які перебувають у міжнародному розшуку. На той момент (27 липня 2015 року) Віктор Федорович Янукович не перебував у списку розшукуваних Інтерполом осіб, як і не перебуває досі. Таким чином, рішення суду є незаконним», – зазначили в адвокатській компанії.

Як повідомлялося, син Януковича позивається до Євросуду з прав людини, бо його банк визнали неплатоспроможним.