Янукович підрахував, що корупція приносить чиновникам від 50 до 70 мільярдів

8 Червня 2011, 16:38

«Через корупційні оборудки у сфері державних закупівель від 10 до 15% державного бюджету осідають у кишенях чиновників. Це 4 – 7 мільярдів доларів (32 – 56 млрд грн. – ред.)», – цитує слова Януковича прес-служба президента.

Водночас він наголосив, що «за мінімальними підрахунками, українське суспільство втрачає щороку близько 20 мільярдів гривень – це кошти, що не надійшли до бюджету або були викрадені через корупційні схеми».

«Розкрадання бюджетних коштів та стратегічних ресурсів країни – землі, надр, стало постійною новиною у нашій державі», – наголосив президент. 

За словами Януковича, наслідком корупційних схем є неотримані інвестиції, відсутність коштів на модернізацію, розбиті дороги, захмарні ціни на житло, бідна медицина та освіта, застаріла соціальна інфраструктура тощо.

«Україна платить велику ціну за корупцію. «Корупційний податок» є важким тягарем і лягає в цілому на всю економіку держави», – підкреслив Янукович.

Як відомо, президент Віктор Янукович заявив, що підписав закон про протидію корупції.

7 квітня Рада, прийнявши цей закон, ввела декларування чиновниками своїх доходів і видатків, а також доходів членів їх сімей.

21 грудня 2010 року Верховна Рада скасувала раніше ухвалений пакет антикорупційних законів.

Нагадаємо, глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що крадіжки бюджетних коштів допустимі у розмірі 10%. «Коли я очолив адміністрацію Луганської області, зібрав колег і сказав: «Якщо будете красти 10%, а 90% буде працювати на державу, я вас зрозумію. Держави, в яких рівень корупції 10%, – найбільш розвинені в світі», – розповідав Єфремов, коментуючи прийняття антикорупційних законів.