Янукович піднімає виплати на народження дитини. Тепер за дітей платитимуть менше

10 Листопада 2010, 10:46

Президент Віктор Янукович направив до Верховної Ради законопроект про збільшення в 2011 році виплат при народженні дитини.

Його ключові норми назвала перший заступник глави АП Ірина Акімова. Виплати при народженні дитини збільшаться вдвічі: першого – до 25,05 тис. грн, другої – до 50,1 тис. грн, третьої – до 100,2 тис. грн.

З 1 січня 2011 року допомога при народженні дитини і так повинна була збільшитися в 1,5 рази. З нового року набуде чинності закон 1723-VI (прийнятий в кінці 2009 року з ініціативи депутата Олега Зарубінського з фракції блоку Литвина), що передбачає прив'язку платежів до прожиткового мінімуму на момент народження дитини.

І нинішня схема виплат допомоги, і закладена в законі 1723, передбачають, що батьки першої дитини отримуватимуть допомогу протягом року, другого – протягом двох років і третього – протягом трьох років. Збереження цих термінів забезпечило б збільшення щомісячних виплат на 50%.

Янукович запропонував змінити механізм виплати, збільшивши термін вдвічі. Тому в порівнянні з діючими нормами матері щомісяця отримуватимуть за першу дитину більше на 76 грн, другого – на 30 грн, третьої – на 26 грн. Це менше, ніж передбачає закон Зарубінського.

Для реалізації пропозиції президента додаткових грошей не треба. "Остання сума вже передбачена в проекті бюджету на реалізацію закону пана Зарубінського, а оскільки ми змінюємо систему виплат і збільшуємо терміни щомісячних платежів, то додаткових грошей і не потрібно", – повідомило джерело в адміністрації президента.

Довідка Тижня. Новий порядок, запропонований Віктором Януковичем, не передбачає інфляційного впливу на виплати. Також із закону щезне прив’язка виплати до мінімального прожиткового рівня. Відтак у 2012 році цілком може виявитись, що за законом Зарубінського  матері отримували би більші гроші, аніж за законом Януковича.