«Ми наблизилися вже впритул до прийняття рішення щодо розмежування Керченської протоки. І в зв'язку з цим практично по делімітації кордону між Україною і Росією», – заявив він в інтерв'ю телеканалу «Росія-24» в неділю, 18 березня.
За словами українського президента, можна буде говорити про подальші «цивілізовані міждержавні відносини».
У той же час президент України не виключив вірогідність ухвалення низки міждержавних нормативно-правових актів, спрямованих на спрощення процедури перетину українсько-російського кордону.
«Те, що наші громадяни розділені кордонами, а життя у них від цього не поліпшується, воно тільки ускладнюється, звичайно, ми повинні зняти ці бюрократичні бар'єри, які стоять на шляху прикордонної торгівлі», – сказав президент.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дипломати з МЗС України, що опікуються проблемою встановлення кордону між Росією і Україною в Керченській протоці, вважають «прийнятними» пропозиції російської сторони щодо врегулювання питання.
Як повідомлялось, 20 лютого голова Держдуми Росії Сергій Наришкін заявив, що переговорний процес щодо делімітації морської ділянки кордону. в Керченській протоці близький до завершення. Також Наришкін повідомив, що з боку Російської Федерації немає претензій «ні на один квадратний метр української землі».
Раніше Україна наполягала на визнанні Росією адміністративного кордону в Керченській протоці, який існував за часів СРСР. Це дозволяє нашій країні і далі володіти Керч-Єнікальським каналом — єдиним водним шляхом з Чорного моря в порти Волго-Донського басейну.
Втім, такий підхід неприпустимий для Кремля, геополітичні амбіції якого ростуть у міру чергового стрибка світових цін на нафту і газ: у Москві бояться, що Київ може в будь-який момент закрити Азовське море для Росії.