Під час цього виступу Янукович заявив, що США не мають права надавати фінансову допомогу країнам, де законна влада скинута силовими методами.
«Усім відома інформація про намір уряду США виділити $1 мільярд цьому бандитському режиму. Наскільки мені відомо, законодавство США, стаття 84-22 розділу 22 Зводу Законів США, забороняє надавати фінансову допомогу урядові будь-якої держави, законно обраний президент якої був скинутий внаслідок військового перевороту чи іншого незаконного рішення», – сказав він.
При цьому Янукович обмовився, сказавши спочатку «незаконно обраний президент».
Відтак Янукович заявив, що має намір звернутися до Конгресу, Сенату та Верховного Суду США «з наполегливою пропозицією дати правову оцінку діям уряду цієї країни (США – Ред.)».
Як випливає з бази даних законодавства США, згаданий Януковичем параграф стосується питання надання фінансової та технічної допомоги Пакистану на підготовку збройних сил та сил безпеки в 2010 – 2011 роках.
При цьому в ньому з посиланням на Акт про міжнародну допомогу (Foreign Assistance Act) від 1961 року дійсно згадується, що така допомога не надається країнам, уряд якої скинуто «внаслідок військового перевороту чи іншого незаконного рішення».
Разом із тим, сам Акт про міжнародну допомогу передбачає, що така допомога спрямовується на гуманітарні, військові потреби чи потреби розвитку і не включає надання кредитів.
Нагадаємо, на початку минулого тижня держсекретар США Джон Керрі заявив у Києві, що американський уряд готовий надати Києву кредит у $ 1 мільярд, разом із тим, президент Барак Обама «шукатиме можливості» й для інших форм фінансової підтримки України.