Янукович опинився в списку найбільших корупціонерів світу – Transparency International

11 Грудня 2015, 15:46

Екс-президент України Віктор Янукович потрапив до короткого списку топ-корупціонерів за версією Transparency International в рамках Кампанії Unmask the corrupt.

У голосуванні вже взяли участь 4,5 мільйони людей, воно триватиме ще 61 день. До топ-листа із 15 кандидатур потрапили злочинці, яких обрала команда експертів. Головними критеріями відбору були: безкарність, найбільший збіг з визначенням корупції у великих масштабах, міжнародний характер.

Янукович поки що перебуває на третьому місці. Правозахисники зазначають, що після повалення президента в лютому 2014 року люди приїздили, щоб побачити його маєток (Межигір'я) на власні очі: із дорогими люстрами, декором, спа-салоном .

На першому місці перебуває сенатор Домініканської республіки Фелікс Баутіста, а друге посіла бразильська нафтова компанія Petrobras. У списку також є ФІФА, екс-президент Єгипту Хосні Мубарак, Фонд Ахмата Кадирова – батька керівника Чечні Рамзана Кадирова.

Нагадаємо, колишній президент України Віктор Янукович в інтерв'ю російським ЗМІ заявив, що надумав повернутися в політику. Також він сказав, що ГПУ не має проти нього доказів.

Генеральна прокуратура заявила, що готова надати президенту-втікачу Віктору Януковичу чартерний рейс, аби він прибув до України на допит.