Янукович оголосив про старт демаркації кордону з Білоруссю

18 Червня 2013, 18:06

Сьогодні Україна і Білорусь підписали Протокол про обмін грамотами про ратифікацію Договору між Україною і Республікою Білорусь про державний кордон від 12 травня 1997 року.

За словами Януковича, протокол відкриває можливість демаркації кордону.

«Підписавши протокол, ми дали старт демаркації нашого спільного кордону. Цей процес особливо важливий, оскільки його швидке завершення сприяє подальшому всебічному розвитку міжрегіональної прикордонної взаємодії», – сказав він.

Нагадаємо, Договір між Україною і Республікою Білорусь про державний кордон було підписано 12 травня 1997 року, ратифіковано Верховною Радою України 18 липня 1997 року.

Проте білоруська сторона зволікала з його ратифікацією. Це було пов'язано з розбіжностями Білорусі і України у питанні державного боргу, що утворився у України перед Білоруссю в період припинення існування Радянського Союзу.

17 травня 2010 року Президент Республіки Білорусь Аляксандр Лукашенка підписав Закон Республіки Білорусь «Про ратифікацію Договору між Україною і Республікою Білорусь про Державний кордон».

Щоб Договір про кордон набрав чинності, необхідно було підписати Протокол про обмін грамотами про ратифікацію зазначеного документа.

Протокол визначає посадових осіб України і Республіки Білорусь, уповноважених на обмін ратифікаційними грамотами Договору про Державний кордон, а також підтверджує, що ратифікаційні грамоти, які підлягають обміну, складені належним чином і у відповідній формі.

98