Янукович підкреслив, що свого часу Україна першою розпочала рух у напрямі реалізації базових цілей Східного партнерства, а саме переходу відносин з ЄС у формат політичної асоціації та економічної інтеграції. «Результатом наших спільних з Європейським Союзом зусиль вже найближчим часом має стати укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», – наголосив він.
«Це крок до Європи, в якій буде більше свободи. Свободи торгівлі. Свободи обміну послугами. Свободи пересування капіталу та робочої сили», – заявив Янукович.
Він також звернув увагу, що наближаючись до завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію, Україна здійснює системні структурні перетворення, спрямовані на приведення національного законодавства у відповідність до норм і стандартів ЄС.
«Україна проходить етап доленосних, безпрецедентних у своїй історії реформ. Комплексно удосконалюється система державного управління. Модернізується економіка, удосконалюється інвестиційне середовище», – заявив Янукович.
Водночас, на його думку, Східне партнерство повинно відігравати важливу роль у підтримці держав-партнерів у проведенні реформ, пов’язаних, зокрема, з імплементацією майбутніх угод про асоціацію. Це зумовлює необхідність забезпечення Східного партнерства належними фінансовими ресурсами зі сторони ЄС.
Зі свого боку, підкреслив Янукович, українським урядом вже сьогодні розробляється план першочергових заходів, необхідних для імплементації Угоди про асоціацію та виконання Україною своїх зобов'язань.
Читайте також: ЄС буде важко реанімувати Східне партнерство