Янукович наказував уряду змінити тактику спілкування з Євросоюзом

15 Лютого 2011, 15:11

Відповідне доручення дане також міністру закордонних справ Костянтину Грищенку, міністру юстиції Олександру Лавриновичу й міністру аграрної політики й продовольства Миколі Присяжнюку.

Зокрема, зазначеним чиновникам, а також віце-прем’єр-міністру, міністру інфраструктури Борису Колеснікову й міністру енергетики й вугільної промисловості Юрію Бойку доручено до 24 лютого підготувати й внести на розгляд Кабінету Міністрів комплексні пропозиції в рамках переговорів з ЄС із визначенням можливих поступок з української сторони.

При цьому Присяжнюку доручено підготувати пропозиції, пов’язані із взаємним доступом на сільськогосподарські ринки України і ЄС із обґрунтуванням можливих втрат і вигоди для основних галузей вітчизняного агропромислового комплексу, Бойку – зі співробітництвом в енергетичній сфері.

Колесніков повинен підготувати в зазначений термін пропозиції, пов’язані з вирішенням питання доступу до ринку транспортних послуг ЄС із розрахунками необхідних для адаптації законодавства витрат і визначенням необхідних перехідних періодів, Клюєв – щодо створення зони вільної торгівлі в частині лібералізації торгівлі автомобілями.

Крім того, Янукович доручив Азарову до 1 березня забезпечити розрахунок наслідків зміни торговельного режиму для економіки України в результаті введення зони вільної торгівлі з урахуванням переговірних позицій України і ЄС, а також членства у Світовій організації торгівлі.

Клюєву, Грищенку та Присяжнюку Президент доручив до 2 березня провести переговори з Європейською комісією й ключовими країнами ЄС із проблемних питань переговірного процесу.

Також Янукович доручив покласти на Клюєва координацію переговірного процесу.

Як повідомлялось, Янукович вважає дуже низькою динаміку створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом.

Єврокомісар з питань розширення ЄС і європейської політики сусідства Штефан Фюле допускає, що переговори щодо створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС завершаться до червня.