«Вимагаю від уряду зваженої програми реформування освіти, яка спиратиметься на широку соціальну підтримку. Реформа освіти та виховання має пройти широку громадську експертизу», – заявив президент Віктор Янукович, виступаючи у парламенті із щорічним звітом.
Реформу освіти президент бачить як одне із ключових завдань. При цьому її ключовими напрямками мають стати: подолання корупції у цій сфері, раціональне використання бюджетних ресурсів держави та місцевої влади, підготовка кадрів, впровадження сучасних технологій, формування доступних навчальних електронних бібліотек.
«Зі свого боку я зроблю все, щоб ці реформи супроводжувались максимально швидким впровадженням сучасних технологій: комп’ютеризація шкіл, електронні підручники, бази даних національної та світової літератури», – запевнив Янукович.
Він також пообіцяв повернути повагу вчителів до держави. «Послідовне підвищення доходів вчителів, вихователів та реалізація програми «соціальне житло» мають уже найближчим часом повернути довіру і надію цих прекрасних людей до держави», – заявив Янукович. Відзначимо, що 22 березня в Києві відбулася багатотисячна акція протесту вчителів під будинком Кабміну.
Президент переконаний, що «саме через реформу освіти ми зможемо впритул підійти і до радикальних змін у сфері науки, яка також потребує не лише підтримки, але й глибокого реформування».
«Прискорене комерційне впровадження наукових розробок – це ключ до розвитку інноваційної економіки.Тому реформа науки, на мою думку, має бути тісно поєднана з завданням розвитку національної інноваційної інфраструктури», – заявив він.
Він також додав, що «не дивлячись на кризові процеси у вітчизняній освіті, ми все ще маємо розвинену систему підготовки професійних кадрів».
Янукович запевнив, що розуміє хвилювання студентства, батьків, вчителів щодо нестабільності освітньої галузі.