За словами Януковича, сьогодні спільними зусиллями правоохоронних органів припинено зростання рівня злочинності, яке спостерігалось у попередні роки.
Проте, як зазначив президент, потерпілі від злочинів громадяни ще не відчувають достатнього захисту з боку держави.
«Організована злочинність і корупція, правопорушення в бюджетній та земельній сферах залишаються загрозою національній безпеці», – сказав Янукович, додавши, що на сьогодні не викоренені випадки порушення закону з боку правоохоронців, корупційні зловживання.
«Тому я вимагаю від прокурорів як координаторів боротьби зі злочинністю вжиття вичерпних ефективних заходів, спрямованих на протидію злочинним проявам, боротьбу з корупцією», – наголосив Янукович.
Як повідомлялось, 28 листопада Transparency International повідомила, що влада України фактично відмовилася фінансувати державну антикорупційну програму.
Реалізація державної антикорупційної програми передбачає виділення понад 820 млн грн бюджетних коштів, що робить її однією з найбільш вартісних серед усіх держпрограм.
Зокрема, 2011 року на здійснення 30 заходів антикорупційної держпрограми мало бути виділено 1,94 млн грн та, відповідно, 245,68 млн грн – на виконання 105 заходів цієї програми в 2012 році.
Раніше у Transparency International заявляли, що парламентські вибори, які пройшли з масовими повідомленнями про корупцію, не можуть стати хорошим початком для обіцяної партіями і кандидатами боротьби з корупцією.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович у жовтні ввів до Національного антикорупційного комітету прем’єр-міністра Миколу Азарова, голови СБУ Ігоря Калініна та голову Адміністрації президента Сергія Льовочкіна.
У серпні керівник Transparency International-Україна вийшов з антикорупційного комітету при президентові. Своє рішення Хмара пояснив незгодою із рішенням Януковича підписати корупційно небезпечний тендерний закон, всупереч негативним висновкам незалежних експертів.
Читайте також: Дослідження міжнародних організацій доводять, що реальну боротьбу з корупцією українська влада замінює деклараціями