Під час вчорашньої зустрічі члени ВРЦРО заявили, що не згодні з таким рішенням парламенту. Вони вручили президенту звернення, у якому йдеться, що рада "вважає розробку даного законопроекту кроком до дестабілізації релігійної ситуації в суспільстві, погіршення рівня свободи віросповідання в Україні, створенню істотних перешкод для духовного та соціального служіння церков і релігійних організацій", пише "Коммерсант-Украина".
Рада церков звернулася до Януковича з проханням ветувати прийняті поправки, а також прислухатися до рекомендацій ВРЦРО, яка пропонує ввести принцип "єдиного вікна", що передбачає подачу документів на реєстрацію релігійної організації тільки в один орган влади, а не в різні почергово.
"Ми були неприємно здивовані тим, що закон прийнятий без урахування думки Ради, оскільки він значно ускладнює не тільки реєстрацію нових релігійних організацій, але і діяльність уже існуючих", – заявив секретар Священного синоду Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) архієпископ Євстратій (Зоря).
"Наприклад, коли я був призначений на Чернігівську кафедру, то мені довелося витратити майже місяць на отримання різних довідок тільки для того, щоб поміняти в установчих документах єпархії ім'я мого попередника на моє. Скільки це займе часу і сил при новому законі – неможливо уявити, не кажучи вже про процедуру реєстрації нових єпархій", – зазначив Зоря.
З представниками УПЦ КП згодні і протестанти. "Прийняття цього закону ускладнить церковне життя. Сподіваюся, президент прислухається до думки ради, яка має авторитет в суспільстві, і накладе вето на це непродумане рішення", – заявив заступник старшого єпископа Церкви християн віри євангельської Микола Синюк.
Зазначимо, що по закінченні зустрічі на сайті глави держави з'явилося повідомлення. У його заголовку вказується, що Янукович "може ветувати закон, яким вносяться зміни в закон "Про свободу слова та релігійні організації". "Президент зазначив, що думка ради церков буде мати велике значення при ухваленні рішення про долю цього закону", – наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила поправки до закону "Про свободу совісті та релігійні організації". Вони значно ускладнюють порядок набуття релігійними організаціями статусу юридичної особи у зв'язку з введенням двох неузгоджених процедур – реєстрації статутних документів та державної реєстрації (внесення до Єдиного реєстру юридичних осіб).
Крім цього, закон надає право здійснювати контроль над дотриманням законодавства про свободу совісті та віросповідання органам прокуратури, Міністерству культури та іншим міністерствам, місцевим адміністраціям та органам місцевого самоврядування, хоча раніше нагляд здійснювали тільки місцеві ради та їх виконавчі комітети.
Остання зустріч президента з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій відбулася у квітні. Тоді члени ради просили главу держави помилувати екс-прем'єра Юлію Тимошенко, засуджену судом до семи років позбавлення волі.
Читайте також: Експерт: держава посилює свої репресивні функції щодо релігійних організацій