За його словами, глава держави вже прийняв рішення і оприлюднить його, не чекаючи закінчення терміну. Він повідомив, що робота над пропозиціями президента до цього закону вже почалася.
"Закон вийшов неякісним і буде ветований навіть без звернень з боку Євросоюзу. Швидше за все ми спрямуємо свої пропозиції в Раду до кінця поточного тижня ", – зазначив співрозмовник.
Видання повідомляє, що міжнародні організації побачили проблеми в цьому законі і готові самі наполягати на його ветування.
Зокрема, Єврокомісія і Світовий банк готують лист на ім’я президента із проханням накласти вето на цей закон. "Крім того, досягнута домовленість, що наші вимоги підтримає ЄБРР", – заявило джерело, знайоме із ходом переговорів.
Інформацію про лист, який готується, підтвердив глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра: "Боюся, ми будемо змушені констатувати несумісність нового закону (з вимогами ЕС – Ред.) і повідомити українську владу про неприпустимість його прийняття".
Серед іншого Януковича попросять скасувати норми про виведення держпідприємств із загальної процедури держзакупівель і про звуження можливостей для проведення закупівель в одного учасника.
Зміни до закону про держзакупівлі надійшли до Адміністрації Президента з Верховної Ради 27 травня, і відповідно до Конституції президент повинен підписати або ветувати документ не пізніше 11 червня.
Зазначимо, що за рік Януковича при владі обсяг держзакупівель зріс у два рази. Так, обсяг державних закупівель всіма органами влади та державними підприємствами у 2010 році склав 335 млрд грн – у 2,2 рази більше, ніж у 2009 році (175 млрд грн).