Янукович летить до Путіна говорити про газ і Чорноморський флот

22 Жовтня 2012, 07:36

"Основну увагу в ході переговорів планується приділити обговоренню стану та перспектив розвитку економічних зв'язків в таких пріоритетних сферах, як енергетика, транспорт, космос, мирний атом", – йдеться в повідомленні прес-служби.

В рамках візиту Януковича передбачається підписання низки двосторонніх документів, зокрема, з питань пересування військових формувань Чорноморського флоту, взаємодії у міграційній сфері, розширення виробничої кооперації.

Незважаючи на ряд розбіжностей у підходах щодо деяких аспектів "газової теми" – таких як, зокрема, ціноутворення і обсяг закуповуваного Україною газу – сторони продовжують вести планомірну роботу над формуванням правової бази, покликаної вивести взаємодію на цьому напрямку на більш високий рівень, відзначають в прес-службі президента РФ.

"Планується, що Путін і Янукович докладно обговорять можливості та перспективи вирішення цього завдання в світлі підготовки нового, повномасштабного Договору про розширення співпраці в газовій сфері, а також виконання домовленості між Газпромом і Нафтогазом про спільне освоєння структури Палласа, розташованого на шельфі Чорного моря", – йдеться в повідомленні.

У прес-службі повідомили, що в ході зустрічі глав держав передбачається також детально розглянути питання взаємодії в атомній енергетиці. У Кремлі нагадали, що на початку жовтня цього року в Кіровоградській області України закладений "перший камінь" майбутнього заводу з виробництва ядерного палива за російськими технологіями.

Росія продовжує залишатися провідним постачальником ядерного палива на українські АЕС. В даний час опрацьовуються питання спільного спорудження енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС, зазначили у прес-службі.

У ході зустрічі планується порушити перспективні проекти в сфері освоєння космосу, які будуть реалізовуватися у відповідності до Програми співробітництва в галузі дослідження і використання космічного простору на 2012-2016 рр. В рамках цього документа в даний час, зокрема, виконуються заходи щодо створення єдиного навігаційно-тимчасового простору Росії та України на базі системи ГЛОНАСС.

Передбачається також розглянути такі важливі теми, як прогрес в переговорах по Азово-Керченського врегулювання, питання розширення договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту Росії на території України.

Велику увагу президенти Росії і України приділяють питанням просування культурно-гуманітарних зв'язків.

Планується також обговорити питання взаємодії Росії і України з актуальних регіональних проблем, в тому числі придністровського врегулювання.

Також сторони мають на увазі розглянути питання, пов'язані із забезпеченням стійкої динаміки зростання економічного співробітництва.