Янукович хоче відродити культурні заклади «у тих селах, де живуть люди»

30 Червня 2011, 13:07

«Варто переглянути саму концепцію діяльності Міністерства культури, звільнити його від виконання невластивих завдань і зробити серйозну ревізію видатків бюджету», – сказав Президент.

При цьому Янукович висловив думку, що держава не повинна утримувати величезну кількість закладів культури, які не впливають на духовний розвиток громадян.

Водночас, на його думку, держава повинна забезпечити роботу сільських клубів і бібліотек.

«У тих селах, де живуть люди, культурні заклади повинні функціонувати», – підкреслив він.

Президент зазначив, що необхідно негайно провести ревізію закладів культури і знайти можливість забезпечити їхню роботу.

Крім цього, Янукович висловив думку, що необхідно переглянути підходи до присудження звань заслужених і народних артистів.

За наведеними Президентом даними, зараз в Україні 618 народних артистів, 1 777 заслужених артистів, 1 114 заслужених діячів мистецтва та 2 721 заслужений працівник культури.

На його думку, така кількість є надмірною.

«Народ і без підказок з боку держави знає, чиї пісні співають, чиї книжки читають, хто справді народний, а хто – тільки на папері, і популярність не може визначатися якимось регулюванням. Держава повинна відмовитися від цих не властивих її функцій», – сказав Президент.

Янукович висловив думку, що в цій сфері необхідно перейти до європейських стандартів, коли статус артиста визначає саме його популярність серед населення.

Як повідомляло агентство, 6 квітня Янукович затвердив положення про Мінкультури.

У грудні 2010 року Янукович реорганізував Міністерство культури і туризму в Міністерство культури та Державне агентство з питань кіно.

Нагадаємо, відомий удожник і драматург Лесь Подерв'янський вважає, що нині в Україні немає культурної політики, тому функції міністерства культури зводяться до того, що «хтось дерибанить доволі мізерне державне бабло з бюджету». Тому міністерство культури потрібно знищити як інституцію, оскільки «в наших умовах це просто інституція совка».

За словами Подерв'янського, міністерство культури потрібне, коли в державі є культурна політика.

Раніше Подерв'янський заявив, що в Україні немає еліти, а лише елітні сорти пшениці, бугаї і кабани.