Президент зазначив, що Генеральний Секретар Організації Об’єднаних Націй Бан Кі-Мун особисто звернувся до України з проханням посилити підтримку миротворчих сил ООН.
Янукович звернув увагу учасників засідання на те, що відповідна резолюція ООН зокрема передбачає збільшення миротворчого контингенту в країні ще на 2 тисячі військовослужбовців, продовження виконання миротворчих функцій двома військово-транспортними гелікоптерами Мі-8МТ з екіпажами та перебазування на тимчасовій основі трьох бойових ударних вертольотів Мі-24 з екіпажами зі складу Місії ООН у Ліберії до місії ООН у Кот-д’Івуарі.
«Справа в тому, що інших аналогічних бойових вертольотів у тому регіоні, крім наших, немає», – зауважив Янукович.
Аргументуючи свою позицію щодо участі України у миротворчій операції ООН, президент нагадав: резолюція Ради Безпеки ООН має найвищу легітимність і є обов’язковою для виконання всіма країнами-членами Організації.
«Україна – миротворча держава. Це визнано світом. Ми взяли участь у понад 20 операціях з підтримання миру під егідою ООН. На цей час географія участі представників України у миротворчих операціях ООН охоплює 11 країн, і вже приймалися рішення про передислокацію наших сил з Ліберії до Кот-д’Івуару для підтримки місії ООН», – констатував президент.
Він також зазначив, що це можливість підтримувати належну бойову форму наших військових частин.
«Зважаючи на те, що ми будемо виконувати миротворчу функцію у регіоні Західної Африки та виходячи з перспективи додаткового розгортання економічної присутності України на Африканському континенті, впевнений – наше рішення про посилення підтримки миротворчим силам ООН в Кот-д’Івуарі відповідає національним інтересам та суттєво зміцнює українські позиції на міжнародній арені», – переконаний президент.
Водночас Глава держави нагадав про висловлювані окремими політиками в Україні побоювання, що в разі початку громадянської війни в Кот-д’Івуарі українські миротворці у складі сил ООН можуть безпосередньо взяти участь у збройному конфлікті, а це створить реальну загрозу життю наших військовослужбовців.
«Я, безумовно, хотів би почути Ваші оцінки. Але у будь-якому випадку ми маємо продумати, які додаткові заходи з посилення безпеки потрібно здійснити», – підкреслив президент, звертаючись до учасників засідання РНБО.
Нагадаємо, 19 січня 2011 року Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію №1967 щодо розширення своєї миротворчої операції в Кот-д’Івуарі.