Янукович хоче терміново відправити українських миротворців в Кот-д’Івуар

9 Грудня 2011, 10:58

Цей законопроект голова держави вніс до парламенту як невідкладний. За інформацією ZN.UA, Верховна Рада може розглянути його вже сьогодні, 9 грудня.

Законопроектом, текст якого оприлюднено на сайті Верховної Ради, пропонується схвалити указ, яким президент постановляє «направити для участі України у наданні підтримки Операції ООН у Кот-д’Івуарі миротворчий контингент загальною чисельністю до 60 осіб з числа миротворчого контингенту України, що діє у складі Місії ООН у Ліберії, у терміни, визначені Радою Безпеки ООН, на період до 31 грудня 2011 року».

«Фінансування витрат, пов'язаних з участю України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д’Івуарі, здійснювати за рахунок коштів державного бюджету України з подальшим відшкодуванням цих витрат Організацією Об'єднаних Націй», – йдеться в законопроекті.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається:

«Враховуючи заплановані на 11 грудня 2011 парламентські вибори у Кот-д’Івуарі, а також зважаючи на критичну важливість подальшого використання військових авіаційних можливостей України для надання підтримки Операції ООН у цій африканській державі, Секретаріат ООН звернувся з проханням розглянути можливість залучення українського авіаційного підрозділу у складі Місії ООН у Ліберії до здійснення транскордонних операцій в рамках надання міжмісійної підтримки між МООНЛ і ОООНКІ відповідно до положень резолюції Ради Безпеки ООН 1609 (2006), а також, за умови, що Рада Безпеки ООН прийме відповідне рішення – можливість тимчасової передислокації українського авіаційного підрозділу у складі МООНЛ на територію Кот-д’Івуару у зв'язку з необхідністю посилення ОООНКІ на період до 31 грудня 2011 року».

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада дала добро на продовження місії українських миротворців у Кот-д’Івуарі до 30 вересня. А 25 травня, підписавши указ, Янукович направив туди 70 українських миротворців.

Цьому передував скандал, пов'язаний з тим, що внаслідок недбалості чиновників українська миротворці незаконно перебували у цій країні після 4 травня цього року.

Позначки: