Янукович готує підприємства української оборонки до приватизації?

27 Червня 2012, 08:27

Як пише газета «Коммерсанть-Украина», попередник Громова  Дмитро Перегудов перебував на цій посаді п'ять місяців. За цей час він встиг, зокрема, домовитися з Казахстаном про постачання бронетранспортерів БТР-4 на суму близько $150 млн.

«Дмитро Перегудов був людиною досвідченою в торговельній сфері, але не в сфері управління підприємством. Він був прекрасний виконавець, але серйозних рішень не приймав», – повідомило джерело видання в «Укрспецекспорті».

Звістка про кадрові перестановки застала Перегудова в Багдаді, куди він вирушив у відрядження. «Я не хочу це коментувати», – заявив він у відповідь на прохання прокоментувати свою відставку. За інформацією видання, наступним місцем його роботи може стати посаду генерального директора «Укрспецекспорту».

Сергій Громов до призначення гендиректором «Укроборонпрому» з 2011 року обіймав посаду виконавчого директора болгарського металопрокатного заводу Promet Steel, що входить в Metinvest Holding, підконтрольний бізнесменам Ринату Ахметову і Вадиму Новінському. Крім цього, в 2002-2003 роках Громов працював фінансовим директором одного з найбільших в Україні металургійних комбінатів – «Азовсталь».

Експерти також відзначають, що Громов відомий на ринку передовсім як хороший управлінець і фінансовий менеджер.

«По-суті, як фінансист він зможе оптимізувати грошові потоки «Укроборонпрому» і більш раціонально підійти до формування держзамовлень», – говорить аналітик Astrum Investment Management Юрій Рижков.

Аналітик ІК Eavex Capital Іван Дзвінка прогнозує, що новий глава держконцерну зможе зробити бізнес «Укроборопрома» більш зрозумілим для іноземних інвесторів:

«Він має досвід роботи на підприємствах, які залучали свого часу запозичення на зовнішніх ринках, а завдяки роботі в Promet, він розбирається в тому, як побудувати роботу корпорацій за міжнародними правилами ведення бізнесу».

Причини призначення гендиректором «Укроборонпрому» людини з бізнесу, але без досвіду роботи в оборонній сфері експерти оцінюють по-різному.

«Великі бізнесмени, інтереси яких представляє Сергій Громов, зацікавлені у приватизації підприємств ВПК. Його призначення буде цьому сприяти», – вважає співрозмовник видання в «Укрспецекспорті».

Версію про можливу приватизацію підприємств військово-промислового комплексу (ВПК) підтримує і глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко («Наша Україна-Народна самооборона»): «За інформацією деяких представників Партії регіонів, прізвище колишнього гендиректора «Укроборонпрому» Дмитра Саламатіна було внесене в список кандидатів в народні депутати за рекомендацією Ріната Ахметова. Можливо, існують внутрішньопартійні домовленості, згідно з якими пан Ахметов повинен контролювати сферу виробництва озброєнь».

Нагадаємо, 26 червня президент Віктор Янукович звільнив Дмитра Перегудова з посади генерального директора державного концерну «Укроборонпром». На його місце призначив Сергія Громова.

Як відомо, ДК «Укроборонпром» був створений постановою Кабінету міністрів від 29 грудня 2010 року і об'єднав сім підприємств військово-промислового комплексу: «Укрспецекспорт», «Укроборонсервіс», спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «Прогрес», «Укрінмаш», «Спецтехноекспорт», «Промоборонекспорт» і «Таско-експорт».