Янукович: газове питання може загострити відносини з Путіним

Акценти
12 Липня 2012, 15:47

"Ми постійно ведемо діалог, розмовляємо по телефону. Інтенсивність наших зустрічей досить висока. Газове питання може загострити ситуацію, але, мабуть, це єдине таке питання", – сказав Янукович. Глава держави підкреслив, що нинішня ціна російського газу не прийнятна для України, а тому пошук взаємовигідних рішень триває.

Відповідаючи на запитання про те, які теми обговорюватимуться під час зустрічі з російським президентом у Ялті, Янукович назвав ЄврАзЕС і Митний союз. "Це зовсім нові утворення, і нам треба побачити й відчути їхні можливості. Ми постійно про це говоримо й із президентами Казахстану, Білорусії", – зазначив він.

"Нам потрібно, щоб ми не виходили за рамки вже ухвалених рішень як члени СОТ. Ми пропонуємо активізувати наші відносини на секторальному рівні й створювати взаємовигідні промислові союзи. Нас тут ніщо не стримує", – зазначив президент.

Янукович заявив: "У мене і Владіміра Владіміровіча є взаємне прагнення просувати вперед вирішення багатьох питань. Я вважаю, що в нас відкриті, хороші відносини". "Ми збиралися створити газотранспортний консорціум, але це довга історія. Сьогодні вже не повернути 2005-й рік, коли з ініціативи України була зруйнована система газових взаємин", – зазначив він.

"Якби ми тоді створили консорціум, наша газотранспортна система би зараз прокачувала 200 млрд кубометрів, а зараз близько 100. Україна навіть могла б претендувати на участь у створенні Північного потоку, а може, цього проекту й зовсім не було б", – сказав Янукович.

"Ми за створення газотранспортного консорціуму, це величезні гроші, яких в України немає. Ці всі питання ми обговорюємо. Говоримо про дво- і тристоронній консорціум. При цьому хочемо зберегти нашу газотранспортну систему", – додав він.

Нагадаємо, помічник президента РФ Юрій Ушаков напередодні заявив, що під час зустрічі глав України і Росії в Ялті угоди з газової тематики навряд чи будуть підписані.

12 липня в Ялті після дворічної перерви відбувається засідання українсько-російської міждержавної комісії за участю глав двох держав. За підсумками засідання планується підписання більше десяти документів.

89