При прийнятті закону 8 липня парламент підтримав пропозиції і зауваження Януковича до нього.
Рада розширила перелік умов договору про закупівлю, за яких сам договір може змінюватися до виконання сторонами своїх зобов'язань у повному обсязі.
Якщо законодавство, що діяло до прийняття цього закону, передбачає єдину умову – скорочення обсягів закупівлі, то парламент також встановив ще низку умов.
Зокрема, ця зміна ціни на товар (у випадку якщо це не призведе до збільшення суми договору і відбулося не менше ніж через 3 місяці після його підписання), збільшення терміну дії договору і виконання його зобов'язань у випадку об'єктивно підтверджених обставин, у тому числі й форс-мажорних.
Крім того, Рада розширила перелік умов договору про закупівлю, які можуть змінюватися до виконання сторонами своїх зобов'язань у повному обсязі.
Водночас парламент, схваливши пропозиції Президента, скасував виключення з-під сфери впливу закону поставки і транспортування електро- і теплової енергії, а також послуги з централізованого опалення, водопостачання та водовідводу, постачання і розподілу природного газу.
Рада також врахувала пропозиції Януковича, визначивши, що під силу закону про держзакупівлі будуть підпадати не всі контрольовані державою підприємства, а тільки ті, які або користуються податковою пільгою, або звільнені від бюджетних зобов'язань, або одержують пряму чи опосередковану бюджетну підтримку.
За пропозицією Президента Рада відмовилася від введення обов'язкового страхування відповідальності учасника, якщо сума закупівель досягає 10 млн гривень.
Також депутати скоротили кількість документації про держзакупівлі, що повинна бути оприлюднена в обов'язковому порядку, зокрема документацію конкурсних торгів, а також протоколи розкриття конкурсної документації; і посилили відповідальність за порушення законодавства про держзакупівлі.
Як повідомляло агентство, 17 травня Рада скасувала обов'язкове погодження здійснення державних закупівель в одного учасника в Мінекономіки, а також внесла ще низку змін до законодавства, що регулює держзакупівлі.
Закон був розкритикований опозиційними партіями як корупційний.
14 червня Янукович наклав на нього вето.