Члени Конституційної Асамблеї працюють на громадських засадах. Пропозиції щодо третини кандидатур персонального складу Конституційної Асамблеї (34 особи) мають бути внесені зі складу Науково-експертної групи. Пропозиції щодо двох третин від персонального складу Конституційної Асамблеї (66 осіб) вносяться президентові України Академією Наук (14 осіб), різним профільними інститутами, партіями та громадськими організаціями (по одній особі).
До переліку партій зокрема потрапили і опозиційні "Батьківщина", Фронт змін, УДАР, "Свобода". Серед організацій до списку потрапили Лабораторія законодавчих ініціатив, Український незалежний центр політичних досліджень, "Громадянська мережа "ОПОРА", Комітет виборців України, партнерство "Новий Громадянин", "Українська Гельсінська спілка з прав людини", Центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова та інші.
Глава держави залишає за собою право консультуватися з керівництвом Верховної Ради, головами депутатських фракцій, депутатських груп у Верховній Раді з питань формування та діяльності Конституційної Асамблеї щодо підготовки проекту Концепції внесення змін до Конституції України, законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України.
Новопризначена голова Координаційної ради, Радник Президента Марина Ставнійчук зазначила, що цей орган «покликаний стати інструментом взаємодії у виробленні підходів до здійснення державної політики щодо сприяння розвитку громадянського суспільства з боку представників Уряду, наукових кіл та самих інститутів громадянського суспільства». «Про це свідчить і персональний склад Координаційної ради, де широко представлений громадський сектор», – цитує Ставнійчук прес-служба президента.
Як повідомлялося раніше, на думку народного депутата тараса Чорновола, зміни до виборчого законодавства можуть бути внесені і через зміну положень Конституції України.
Читайте також: В’ячеслав Кириленко : “Будь-яка реформа в Україні швидко перетворюється на маніпуляцію”