За його словами, вже сьогодні на різних електронних ресурсах існує чимало різноманітної інформації про Україну, її історію, культуру, географію. Проте, за його словами, проблема полягає в тому, що ця інформація розпорошена, несистемна, і дуже часто її досить важко знайти.
«Давайте створимо ресурс, на якому у відкритому доступі буде представлено все найважливіше, що створене на нашій землі впродовж віків. Давайте доповнимо його тим, що впродовж 20 років продукувалося науковими інститутами та театрами, видавництвами і студіями звукозапису. Давайте відкриємо людям те, що зберігається в запасних фондах музеїв… Я кажу про створення в Україні повномасштабної електронної бібліотеки.», – сказав Янукович.
«Давайте започаткуємо рух зі створення культурної матриці, що дасть можливість побачити і пізнати справжню Україну», – додав він.
Янукович вважає, що для реалізації такого проекту необхідно буде максимально відкрити доступ до інформації архівів і бібліотек.
Разом з цим він висловив думку, що таке ресурс має створюватися не тільки зусиллями держави, але й з активним залученням громадськості.
«Підтримка меценатів, раціональне використання грантів, можливості діючих громадських організацій, максимально ефективне використання наявних державних коштів – все це має забезпечити успішність проекту. Я в цьому абсолютно переконаний», – сказав він.
Янукович також відзначив, що щоб надмірно «не заадмініструвати цей процес і не вбити ініціативу людей непотрібним чи занадтим контролем, необхідно розвивати його, як громадську ініціативу, що є державною за значенням, а не за статусом».