Янукович доручив Азарову переглянути розмір стипендій

Акценти
17 Листопада 2012, 10:43

Як зазначає прес-служба, Янукович також доручив Кабміну вжити низку заходів для вирішення актуальних питань студентської молоді та підвищення ролі студентів у розбудові демократичного громадянського суспільства.

Згідно з дорученням, прем’єр-міністр Микола Азаров має зокрема забезпечити залучення представників студентства до розробки пропозицій щодо формування та реалізації державної молодіжної політики. Йдеться в тому числі про обговорення та доопрацювання проекту нової редакції Закону «Про вищу освіту», розгляд питань щодо запровадження нових організаційних і фінансово-кредитних механізмів забезпечення молоді житлом.

Уряд також має забезпечити доопрацювання за участю молодіжних (у тому числі студентських) громадських організацій та органів студентського самоврядування та внесення в установленому порядку проекту Стратегії розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року.

«Відповідно до доручення Глави держави, Уряд та Київська міська держадміністрація також мають прискорити вирішення питання щодо надання в Києві приміщення для розміщення Будинку молоді України та створення на його базі міжнародного молодіжного центру.

У документі йдеться також про необхідність опрацювання за участю Всеукраїнської молодіжної ГО «Студентська республіка» та інших молодіжних організацій питання створення у Криму міжнародного студентського центру як закладу оздоровлення та відпочинку молоді, розвитку міжнародного діалогу студентства.

Нагадаємо, 24 жовтня координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних повідомив, що виші затримують виплати стипендій за вересень – жовтень. На проблеми з виплатами скаржаться студенти 17 навчальних закладів (у Дніпропетровську, Харкові, Києві, Запоріжжі, Львові, Черкасах, Луганську і Чернігові).

У вузах проблеми з виплатою заперечують: у ЧДТУ (Черкаси) запевняють, що гроші отримали від Міністерства освіти вчасно і всі виплатили (самі студенти стверджують про протилежне).

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту заявляють, що стипендії виплачують вчасно і у повному обсязі.

89