Ян Томбінський: В Україні існує глибокий конфлікт між модернізацією та збереженням старих структур

18 Лютого 2016, 10:22

Голова представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінський розповів в інтерв’ю «Тижню», що попит на реформи має зробити країну здатною відповідати на виклики майбутнього, проте сьогодні є глибокий конфлікт між модернізацією України та збереженням старих структур.

«Усе, чого потрібно, — це лідерство України у реалізації власних реформ… Як міжнародні партнери України, ми часто розчаровані тим, скільки доводиться переконувати декого з тутешніх керівників у необхідності її лідерства. Не тому, що є тиск ззовні, чи що цього вимагає ЄС. Попит на реформи має зробити країну здатною відповідати на виклики майбутнього. А сьогодні є глибокий конфлікт між модернізацією України та збереженням старих структур. Хоча всі люди, що висловили підтримку Угоді про асоціацію, — від Львова до Керчі, від Вінниці до Луганська — добре розуміли, якою є основна мета надалі: модернізація країни, щоб урешті вона перетворилася на стійкий і ефективний драйвер світової економіки», — сказав він.

За словами Томбінського, найбільше його турбує реакція українських людей, які за останні кілька років доклали стільки зусиль і пережили стільки труднощів, щоб покращити систему, а не щоб можновладці сварилися за посади.

«Необхідні системні зміни. ЄС підтримає Україну, якщо вона буде попереду в реформах. Їх слід проводити в інтересах майбутнього та громадян країни», — наголосив голова представництва Євросоюзу.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»