Ян Томбінський: Київ має чітко бачити, як інтегрувати окупований Донбас

18 Лютого 2016, 14:30

Голова представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінський в іньервю «Тижню» висловив думку, що Україна повинна мати все підготовлене до реалізації Мінської угоди на день, коли це можна буде зробити. Проте наразі помітно, що такої можливості не існує.

«Що стосується мінського процесу і 13 пунктів угоди від 12 лютого 2015 року, то це набір дуже важливих правил. Наскільки я розумію, Україна повинна мати все підготовлене до їх реалізації на день, коли це можна буде зробити. Наразі помітно, що такої можливості не існує. І все-таки Києву потрібне чітке бачення того, як діяти стосовно цієї частини країни (окупованої частини Донбасу – ред.), як її інтегрувати… У цьому питанні ще не все добре продумано, не зібрано докупи ідеї про те, як забезпечити комунікацію з людьми, як працювати із проектом», — сказав він.

Томбінський зауважив, що Україні ніщо не заважає підготуватись і розробити належний пакет документів, які буде активізовано, коли для цього складуться умови.

Читайте також: Ян Томбінський: В Україні існує глибокий конфлікт між модернізацією та збереженням старих структур

«Я здивований і розчарований відсутністю стратегічного мислення в сенсі підготовки до того, що може бути далі. Бачачи нинішні факти, цілком можна передбачити, як розвиватимуться реалії. Однак я не бачу, щоб відповідальні за пошук рішень особи продумували підготовку всіх належних дій», — зазначив Голова представництва ЄС.

Він наголосив, що політика — це написання сценаріїв. Підготовка до майбутнього. А ще — здатність формувати факти завтрашнього дня, а не тільки реагувати на сьогоднішні й дивуватися очевидним наслідкам.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»