У 2018 році в Україні буде внесено численні зміни до правил дорожнього руху. Про це пише «Слово і діло».
Серед головних нововведень – обмеження швидкості руху в населених пунктах із 1 січня 2018 року з 60 км/год до 50 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі та США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Також наступного року планують запровадити дозвіл на евакуацію авто в разі порушення правил паркування та забезпечити фото/відео-фіксацію порушень ПДР. Зазначимо, що евакуація автотранспорту дозволятиметься у випадках, якщо авто залишене на проїзній частині в другому й більше ряді, припарковане в забороненому ПДР місці й заважає руху інших транспортних засобів та пішоходів.
Чітко прописані також місця, де взагалі заборонено паркуватися: насамперед це залізничні переїзди, трамвайні колії, естакади, шляхопроводи, пішохідні переходи, перехрестя. Також не можна залишати авто ближче 30 метрів до зупинок транспорту та менш ніж за 10 метрів від проведення дорожніх робіт тощо.
Заплановано суттєво збільшити штрафи за порушення ПДР. Так, за перевищення встановленої швидкості більш ніж 50 км/год у межах населеного пункту доведеться сплатити 3400 грн, що набагато більше за сьогоднішні скромні 510 грн. Залишення місця ДТП каратиметься таким самим штрафом, але ще й з можливим позбавленням права керування автівкою до 6 місяців (зараз стягується ще скромніший штраф у розмірі 255 грн). Керування транспортним засобом особою, яка не має прав, каратиметься до 10 200 грн, а повторне порушення протягом року – від 40 800 грн (нині за дане порушення стягують лише 510 грн). А якщо водій-екстремал захоче сісти за кермо автівки, будучи позбавленим права на кермування, заплатить до 20 400 грн штрафу за перше порушення, а за повторне – понад 40 тис. грн.
Заплановано також внести зміни до порядку видачі водійських посвідчень – так, перше водійське посвідчення видаватиметься на два роки, а після – заміна посвідчення відбувається без складання іспитів терміном на 30 років. У разі, якщо протягом двох років у власника було зафіксовано три або більше порушень ПДР, посвідчення видається виключно зі складанням повторних іспитів.
Нагадаємо, 10 листопада Кабінет міністрів України погодив проект змін до Закону щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.