Які країни найкраще долають пандемію COVID-19 – рейтинг Bloomberg

Суспільство
12 Липня 2021, 15:13

"Найгірші наслідки пандемії, швидше за все, добігають кінця в таких країнах, як Ірландія", – повідомив Райан. Проте, він зазначив, що "це не так у багатьох, багатьох інших країнах світу".

 

Також Райан відзначив, що значна кількість держав гарно виконали роботу щодо вакцинації вразливих верств населення.

 

Водночас він підкреслив, що вірус продовжує мутувати, і не виключено, що вакцини не будуть рятувати від його наступної мутації. За словами Райана, нові штами, особливо Delta, передаються набагато швидше, ніж початковий вірус, і поки що жодна вакцина не може гарантувати 100% захисту.

 

Згідно з даними рейтингу Bloomberg Covid Resilience, найкраще з COVID-19 станом на кінець червня 2021 року справляються Сполучені Штати Америки.

 

Загалом у рейтинг входять 53 країни з найбільшим у світі розміром економіки. Видання аналізує ситуацію з коронавірусом у цих країнах за рівнем захворюваності, кількістю смертей, темпами тестування та вакцинації, свободою пересування та швидкістю відновлення авіаперевезень.

 

Під час відзначення Дня Незалежності США 4 липня президент США Джо Байден заявив, що Америка впритул наблизилася до перемоги над коронавірусом, і назвав вакцинацію найбільшим проявом патріотизму. Станом на 10 липня у США повну вакцинацію пройшли 48% населення. Згідно з даними Worldometers, наразі на COVID-19 хворіють 4 865 805 американців.

 

На другому місці у рейтингу Bloomberg опинилася Нова Зеландія, на третьому – Швейцарія. Також до десятки лідерів потрапили Ізраїль, Франція, Іспанія, Австралія, Китай, Велика Британія та Південна Корея.

 

У матеріалі Bloomberg підкреслюється, що Швейцарія , Франція та Іспанія увійшли до числа лідерів, оскільки відкривають кордони для вакцинованих туристів, а кількість госпіталізацій у цих країнах падає завдяки вакцинації. Так, у Швейцарії, за даними Federal Office of Public Health, повністю провакциновані 39% – 3 427 287 швейцарців, водночас хворіють лише 5 597 громадян. У Франції наразі хворіють 54 841 жителів, а повну вакцинацію пройшли, за даними Public Health France, 37% (24 389 334) французів. Водначас в Іспанії наразі хворіють 220 282 громадян, а повністю провакцинувалися 45% (20 999 346) населення, за даними Ministry of Health

 

Нова Зеландія, що посіла друге місце, практикує тривалі карантини, аби підтримувати рівень нових випадків COVID-19 близько нуля. Незважаючи на те, що внутрішнє життя країни переважно нормалізувалося, підкреслює Bloomberg, вона залишається закритою для зовнішнього світу, навіть нечисленні випадки захворювань викликають певні обмеження. 

 

Своєю чергою, Велика Британія, яка займає 9 місце у рейтингу, переживає зараз черговий спалах випадків інфікування. Однак уряд планує вже 19 липня зняти майже усі карантинні обмеження. На думку прем'єр-міністра Бориса Джонсона, настав час відновлювати економіку, адже більшість британців (52%) – вакцинована.

 

Індія, Філіппіни Малайзія та Аргентина посідають найнижчі місця у рейтингу, що спричинено повільною вакцинацією та глобальною ізоляцією. Рейтинг Bloomberg оновлює дані щомісяця, починаючи з листопада 2020 року.