Як знайти роботу в Нью-Йорку: 3 перевірених способи

23 Березня 2023, 09:30

Попри те, що міграційна політика США постійно змінюється та стає жорсткішою, країна продовжує приймати мігрантів з усього світу. Причина такої гостинності — значний дефіцит кадрів у багатьох галузях. Тому робота в Штатах, й работа в Нью-Йорке зокрема є завжди.

Інше питання, що працевлаштуватись після переїзду буває складніше, ніж здається. Роботодавці насторожено ставляться до кандидатів без вільної англійської, американського трудового досвіду та грін-картки. Але як тоді шукати роботу в Штатах українським мігрантам? Скористатись способами, які знайдете далі.

     1. Дошки оголошень

Американські дошки оголошень — хороший спосіб знайти роботу в Нью-Йорку на кеш. Щоб заробляти гроші, не обов’язково працевлаштовуватись офіційно. Можна відгукуватись на вакансії від приватних осіб, які шукають помічників у побутових справах (замести двір, викосити траву, помити дах) або роботодавців, які потребують тимчасових працівників на період відпустки чи хвороби людини зі штату. Працювати в такому режимі постійно не обов’язково. Зате за 3-6 місяців можна отримати релевантний досвід, «підтягти» англійську та здобути корисні знайомства. Усе це допоможе з подальшим офіційним працевлаштуванням. 

А профільні платформи для емігрантів взагалі дозволяють одразу знайти хороше стабільне місце. Наприклад, дошка оголошень BAZAR.club. Платформа спеціально створена для емігрантів з країн СНД — новеньких і досвідчених. Тому сюди цілеспрямовано йдуть за кандидатами, які спілкуються українською або російською. Місцеві роботодавці від початку не мають упереджень до мігрантів й готові їх працевлаштовувати без грін-карти. Але це — не єдина перевага саме цієї дошки. Вона:

  • допомагає знайти житло у Нью-Йорку від «своїх»;
  • пропонує послуги різних спеціалістів, що спілкуються вашою мовою теж;
  • надає величезну кількість інформації, яка допомагає адаптуватись до нової країни: поради щодо вибору професій, оренди житла, отримання медичних послуг тощо;
  • розмістити власне резюме чи рекламу послуг.

Ті, хто вільно володіє англійською або вже має певний американський досвід роботи, можуть шукати вакансії на англомовних майданчиках. Чи не найкращий варіант — MONSTER. Це найпопулярніша дошка оголошень в Штатах й водночас найвідоміший у світі ресурс для працевлаштування. Вона допоможе зручно знайти роботу в Нью-Йорку та отримати інформаційну підтримку: допомогу у створенні резюме, поради щодо самопрезентації. Віднедавна сайт також пропонує навчальні програми для українських біженців з можливістю подальшого працевлаштування.

Вказані дошки оголошень мають велику кількість відвідувачів, мінімальну (й доречну) рекламу та зручну фільтрацію. Так, щоб знайти роботу в Брукліні, ви не проглядаєте усі оголошення по місту, а обираєте відповідний район.

    2. Телеграм-канали по працевлаштуванню та форуми для мігрантів

Навіщо канали в Телеграм та форуми, якщо є хороші дошки? По-перше, певні організації принципово шукають співробітників серед певної аудиторії. Наприклад, роботу в IT-галузі ефективніше шукати на LinkedIn чи AngelList. Або ж, прагнучи влаштуватись в нью-йоркський стартап, варто шукати на міському порталі BuiltInNYC — тут подібні вакансії зустрічаються частіше, ніж на MONSTER.

По-друге, дошки дозволяють отримати лише інформацію про вакансію, але не відгуки про роботодавця. Звісно, їх можна загуглити, але якщо компанія маленька чи локальна, це буде безрезультатним. Натомість в телеграм-каналах під вакансією завжди можна поцікавитись думкою інших чи одразу знайти негативні коментарі. Ще такі місцеві чати, як «BAZAR New York Chat», корисні можливістю спитати поради щодо усього, крім пошуку роботи — від механізму оплати комуналки до влаштування дитини в садочок.

    3. Родичі та знайомі 

За програмою United for Ukraine за минулий рік до Штатів переїхало принаймні 100 тисяч українців. Більшість з них не мають вільної англійської й точно — грін-карти. Щоправда, за цією програмою можна отримати поліс соціального страхування (SSN). З ним трішки простіше знайти роботу в Нью-Йорку в Брукліні, але не усе залежить лише від нього. Тому логічно скористатись підтримкою родичів ти друзів, якщо така можливість є. Нехай це буде не найпрестижніше місце, зате воно забезпечить ще один плюс до резюме — американський досвід.

Що підвищить шанси?

По-перше, знання, що американці теж можуть шукати роботу місяцями, тому й вам не потрібно здаватись. По-друге, курси англійської для вільного спілкування. По-третє, навчання на місцевих професійних курсах та американський диплом.

 

Автор:
Тиждень
Позначки: