Як вибрати віртуальний хостинг в Україні

15 Квітня 2023, 19:57

Щоб вибрати якісний хостинг, варто виходити з потреб свого проекту, бюджету і надійності обраного провайдера. Якщо планується невеликий і не дуже складний проект, на передній план виходить бюджетність і простота використання хостингу. Друге особливо важливо, коли досвіду адміністрування сайтів у команди немає або мало. Для невеликих проектів з потребою в максимально простому керуванні найкращий варіант – віртуальний хостинг.

Віртуальний хостинг: про що йдеться

Це – надійний стабільний хостинг з мінімумом навантаження на користувача. Його обслуговує провайдер хостингу, а прав root у орендаря немає. Віртуальний хостинг може коштувати мінімальні гроші, якщо йдеться про невеликий пакет з маленьким обсягом диску і трафіком.

По суті в користування орендаря хостингу надається не сервер, а місце на великому сервері. Всередині акаунта може бути все потрібне для розробки сайту  – попередньо встановлений рушій, панель керування тощо. Але такий хостинг не можна налаштовувати, перезавантажувати окремо від “сусідів”. Ресурси сервера між хостингами розподіляються згідно передплачених пакетів. Можна просто будувати свій сайт і не турбуватися про адміністрування хостингу.

Таким чином, віртуальний хостинг нагадує кімнату в хостелі. Ключ тільки у орендаря номеру, і він вирішує, що буде всередині, а спільні приміщення і комунікації спільні, і обслуговуванням займається загальний адміністратор.

Ознаки того, що віртуальний хостинг підходить проекту

Невеликі інтернет-крамниці, візитки, посадкові сторінки, маленькі блоги – всі невеликі сайти, у яких немає серйозних злетів трафіку, і яким не потрібен безлімітний диск  – будуть цілком нормально почуватися на віртуальному хостингу.

Підібрати хостинг такого типу можна, якщо:

  • відвідуваність сайту планується невеликою та стабільною;
  • не потрібні складні налаштування;
  • немає великого досвіду адміністрування сайтів;
  • потрібне максимально просте і бюджетне розміщення.

Як обрати хостинг

Перш за все, варто оцінити потреби майбутнього проекту. Цілком можливо, що підійде найдешевший платний хостинг сайту. Обирають обсяг диску, пропускну спроможність і деякі інші характеристики. Але важливо, щоб оплачений тариф покривав потреби проекту з невеликим запасом: якщо придбати забагато, доведеться переплачувати за непотрібне, а якщо надто мало – сайту швидко стане тісно.

Можна купити хостинг для сайту одразу в складі пакету, що включає домен, хостинг і сертифікат безпеки, без якого зараз неможлива надійна інтернет-торгівля.

Питання до провайдера

Як правило, хостинг в Україні зручніший тим, що у вас є звичні платіжні інструменти в національній валюті і можливість спілкуватися з техпідтримкою, яка вас добре розуміє. Проте це зовсім не означає, що самі сервери розташовані в Україні. З метою безпеки використовують дата-центри в Європі. Це варто уточнити заздалегідь.

Перед тим, як обрати хостинг сайту, можна ознайомитися з іншими особливостями хостера:

  • чи є в акаунті панель керування, платна вона чи безкоштовна;
  • як збільшити пакет, якщо сайту забракне місця чи зросте трафік;
  • наскільки швидко відповідає сапорт, якщо написати їм ввечері/вранці;
  • який аптайм у сайтів на цьому хостингу. Аптайм – це відсоток часу, протягом якого сервери були доступні від моменту, як вони запрацювали. В більшості випадків цей показник складає 97-98%, і ніколи не дорівнює 100%.

Деякі хостери пропонують також ознайомчий термін, щоб можна було переконатися, чи підходять проекту обрані умови. Також бувають і пільгові періоди, протягом яких, якщо хостинг не підійшов, легко повернути гроші і спробувати щось інше.

 

Автор:
Тиждень
Позначки: