Як вибрати МакБук для повсякденного користування: моделі та конфігурації

28 Вересня 2023, 12:01

Ноутбуки Apple створені для вирішення найрізноманітніших завдань. Вони чудово підходять для офісної роботи, тож деякі компанії повністю переводять на них своїх співробітників. Хоча Макбуки не позиціюються як ігрові, досвідчені геймери вважають їхній ігровий потенціал високим. Мультимедійним можливостям лептопів можна позаздрити: у них потужний звук та бездоганна картинка. Легкість та зручність введення — ще одна тема для розмови. Клавіатура — з високою швидкістю спрацьовування та точним, довговічним механізмом.

Саме таким, як Macbook Apple, має бути портативний комп’ютер для повсякденного користування. Важлива універсальність, адже для пересічного користувача немає сенсу купувати окремі пристрої для розваг, роботи та саморозвитку.

Асортимент Макбуків широкий та багатогранний, хоча модельний ряд включає всього 2 лінійки:

  • орієнтована на професійних користувачів Macbook Pro, що існує з 2006 року;
  • вперше продемонстрована у 2008 році Macbook Air з акцентом на легкість та витонченість.

Ноути відрізняються за такими ознаками:

  1. об’єм оперативки та постійної пам’яті,
  2. діагональ дисплея,
  3. місткість акумулятора,
  4. габарити та вага,
  5. модель та версія процесора.

Важливо орієнтуватися на ці специфікації, щоб не помилитися під час вибору.

Екран

Найменші актуальні Макбуки (Air на базі процесора M1 та Pro на M2) оснащено екраном Retina з діагоналлю 13,3 дюйма. Вони ідеально підходять для експлуатації на ходу, оскільки мало важать та займають небагато місця. Їх зручно брати з собою в літак чи потяг, а також на прогулянки та в коворкінги.

На долі десятих дюйма відрізняється Macbook Air на чипі M2. Його діагональ — 13,6”. Разом з усім «начинням» він важить лише 1 кілограм та 240 грамів.

До привабливих «середнячків», 15 дюймовий Ейр та потужний 14-дюймовий Про. Найбільший Макбук Про 16 з багатоядерним М2 Про або М2 Макс має вдосталь екранного простору для креативу та мультимедійного контенту (зокрема — зі спецефектами). Водночас він достатньо легкий для комфортного транспортування.

Автономність

Пристрої з префіксом Pro — переважно виграють. Вони тримаються на одному заряді трохи довше, адже використовують батареї дещо більшої потужності. Автономність має не таке вже й велике значення, якщо у планах — одноманітна експлуатація поряд з розеткою.

Моделі Ейр за ідентичних навантажень поступаються мінімально. Енергоефективні процесори у тандемі з оптимізованою системою витрачають енергоресурси плавно та повільно.

Постійна пам’ять

За активного використання зовнішніх накопичувачів та «Хмари» достатньо 256 Гб.

512 Гб — щоб зберігати робочі програми та проєкти, створені у них, під рукою та мати змогу редагувати та опрацьовувати їх без зайвих маніпуляцій.

1 Терабайт — рішення для тих, хто потребує максимальної віддачі від «робочої станції».

Понад 2 Терабайт — на перспективу. Якщо доводиться мати справу з «важкими» файлами та є потреба в організації теки для їхнього зберігання.

Кількість оперативної пам’яті

Мінімальна комплектація Макбук (як Ейр, так і Про) передбачає 8 гігабайтів пам’яті з довільним доступом. Такий об’єм — рекомендований для комп’ютерів, які піддаються помірним навантаженням та здебільшого працюють з типовими процесами, як-то інтернет-серфінг, запускання офісних програм, робота з хмарними сховищами, відтворення мультимедіа.

Ще одна варіація — з ОЗП на 16 Гб. Вона вважається оптимальною за співвідношенням ціни та якості. До складу лінійки Ейр входять конфігурації на 24 Гб — для завдань підвищеної складності.

Для вимогливих користувачів, які цінують стабільну багатозадачність та послуговуються ресурсомістким софтом, призначені версії зі щонайменше 32 Гігабайтами оперативки.

Що стосується дизайну, він у Макбуків стриманий та мінімалістичний. Кольори — на різні смаки. Щоправда, «Прошки» доступні лише у двох відтінках — сірому та сріблястому. Додати яскравості дозволяють захисні чохли, які виконують також естетичну функцію.

 

Автор:
Тиждень
Позначки: