Василь Сліпак – український оперний співак, соліст Паризької опери, волонтер, активіст української громади у Франції. У травні 2015 року поїхав добровольцем в АТО у складі Добровольчого українського корпусу. Брав участь у боях за Авдіївку. Загинув від на Світлодарській дузі 29 червня 2016 року. Кавалер ордена «За мужність» І ступеня. Герой України та кавалер ордена «Золота Зірка».
За останні п’ять років було чимало ініціатив із вшанування його пам’яті. Намагаємось подати їх у хронологічній послідовності.
14 жовтня 2016 року в пам’ять про Василя Сліпака відкрили мармурову меморіальну дошку. ЇЇ встановили на фасаді будівлі Львівської спеціалізованої школи № 46 ім. В. Чорновола, де навчався співак
28 квітня 2017 року Великому залу Оперної студії Національної музичної академії України ім. П. Чайковського дали ім'я Василя Сліпака. Біля входу у Великий зал також відкрили пам'ятну дошку.
Читайте також: Ґійом Дюссо: «Мені не виходить казати про Василя в минулому часі»
16 вересня 2017 року у Києві, на розі Андріївського узвозу та вулиці Боричів Тік громадська спілка «Музичний Батальйон» заклала пам'ятний камінь на місці облаштування Культурно-мистецького скверу імені Василя Сліпака.
Також на честь Василя Сліпака назвали сквер у Львові на вулиці Дорошенка.
2017 року вийшов документальний фільм режисера Леоніда Канфера «Моя війна. Два життя Василя Сліпака» – перша з багатосерійного проєкту картина у форматі історичного розслідування про життя Василя як оперного співака та як добровольця на війні.
Читайте також: Леонід Кантер: «Василь Сліпак кричав. Але його не чули»
Культурно-інформаційному центрові при Посольстві України у Франції 14 жовтня 2018 року надано ім'я Героя України Василя Сліпака. На фасаді будівлі відкрили дошку «Український культурний осередок імені Василя Сліпака» на авеню Мессін, що в Парижі.
Ще один документальний фільм про життя героя України Василя Сліпака – “Міф”, режисера Леоніда Кантера. Світова прем'єра відбулась 2018 року. Фільм розповідає про різні етапи життя співака спогадами сім’ї та друзів та архівними відео. Міф – позивний Василя в АТО.
16 серпня 2019 року командування 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького разом з волонтерами встановили меморіал поблизу смт. Миронівський у Бахмутському районі Донецької області.
2019 року малому залу Хмельницької обласної філармонії надали ім’я Василя Слпіака.
В лютому 2020 відкрили Українську суботню школу імені Василя Сліпака при громаді УГКЦ міста Сан-Фаліу-да-Ґішулса, що в Іспанії.
6 червня 2021 року Нацбанк випустив пам'ятну монету «Василь Сліпак» номіналом дві гривні та з серії «Видатні особистості України». Василь Сліпак став першим героєм АТО, у пам'ять про якого НБУ випустив монету.