Як вплине відключення аналогового телебачення на прифронтову зону

Суспільство
22 Липня 2021, 12:38

Аналогове телебачення на прифронтових територіях наразі єдиний спосіб утримувати населення в українському інфопросторі, а його відключення може залишити без вітчизняного ефірного мовлення більшу частину прикордонних населених пунктів.

Про це на засіданні Комісії з питань стабільного функціонування національного телебачення та радіомовлення на тимчасово окупованих та прикордонних територіях України заявив голова Донецької обласної ВЦА Павло Кириленко. Він зазначив, що через особливості радіотрансляцій в регіоні, в населення є доступ до аналогового російського контенту, тому відключати сигнал на цій території не можна, аби не допустити інформаційного впливу країни-агресора. “Донецька ОДА неодноразово зверталася до керівництва країни, КМУ, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації щодо необхідності відтермінування відключення аналогового телебачення. Крім того, підкреслювали, що необхідно заповнити вільні частоти якісним продуктом українських каналів”, – повідомляють у військово-цивільній адміністрації.

Керівник проєкту коаліції прифронтових громад “На лінії зіткнення” Андрій Грудкін у коментарі Тижню зазначив, що сьогодні у прифронтовій зоні повне засилля російського інформаційного пропагандистського поля “з усіх прасок”. Аналогове телебачення наразі є альтернативою, яка конкурує із доступними для всіх “НоворосіяТВ”, “Росія-1” тощо та перетягує людей в українське інфополе. В умовах, коли немає можливості блокувати російські канали, в контексті сьомого року війни це важливий інструмент. 

Читайте також: Телевежі проти пропаганди. Як Україна відновлює мовлення на окуповані території

“Умовно людина, перебуваючи в українському інформаційному полі сідає в маршрутку, а там чує “Новості ДНР”. Кількість людей, які пересуваються громадським транспортом – тисячі щодня. Аналогове телебачення є хоч якимось компенсатором”, – коментує Андрій Грудкін. 

При тому, за його словами, доступ до українського аналогового телебачення має абсолютна більшість, а таких, хто  через тарілку дивиться російські телеканали є не більше 15%.

Раніше віце-прем'єр-міністра – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков підіймав цю гостру тему. Бо більшість телерадіокомпаній вважають організацію мовлення в зоні проведення ООС неприбутковою. На ці заяви міністра відреагувала компанія "ЗЕОНБУД" –  оператор, що обслуговує цифрову ефірну мережу наземного телебачення. Тоді Олексій Резніков заявив про невиконання компанією ліцензійних умов призвело до втрати ефірного мовлення 30-40% населення прифронтових територій. "ЗЕОНБУД"  натомість заявила, що такі цифри є неперевіреними, адже за цією інформацією до них ніхто не звертався, а також послалась на постанову Кабміну № 1263 про те, що робота аналогового телебачення продовжується  до відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.