Як в Іванкові врятували картини Примаченко з обстріляного росіянами музею

9 Квітня 2022, 19:50

Проєкт «Український свідок» опублікував відео, де показано наслідки знищення Іванківського музею, де зберігали роботи Марії Примаченко. 

У краєзнавчому музеї виставляли полотна українських та місцевих митців, елементи народного одягу, речі побуту, зброя Другої світової війни та часів козацтва, але справжньою гордістю були картини всесвітньо відомої української художниці.

Після обстрілу в музеї почалася пожежа. Її побачив охоронець, який жив неподалік.

«Снаряд вдарив, почало горіти… Ми вирішили, що треба рятувати. Вибили скло і почали виносити. Під обстрілами, під усім цим. Стріляли, а ми виносили, а що робить?» – розповідає він.

За словами пані Надії, начальниці відділу культури, туризму, молоді та спорту Іванківської селищної громади, врятовані полотна зараз знаходять у безпечному та надійному місці. Попри все, жителі міста не втрачають оптимізму та вірять у перемогу і світле майбутнє України. «Пережили ж і, дасть Бог, дальше переживем і виживем і відбудуємо і  все буде добре», – каже Світлана, мешканка громади.

 

Якщо ви стали Українським Свідком і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожа техніка, проукраїнські мітинги — надсилайте, будь ласка, на пошту materials.uw@gmail.com