Центр суспільно-інформаційних технологій "Соціальні перспективи" спільно з Інститутом соціології НАН України оприлюднили опитування "Погляд на завершення війни на Донбасі" за лютий 2022 року.
За висновками оцінювання експерти встановили, що оцінка можливостей сторін у війні частково залежить від політичних вподобань людини, тобто чи підтримує вона проросійських політиків.
Читайте також: Війна всередині нас. Як українці сприймають події на Донбасі
Зокрема основна група виборців (потенційно віддали б голос за Петра Порошенка, Володимира Зеленського, Дмитра Разумкова тощо) здебільшого переконані, що результат війни на Донбасі та повернення контролю над ТОТ залежить від рішень російської влади. В той же час виборці Юрія Бойка та Євгенія Мураєва частіше покаладють відповідальність на українську владу.
При цьому прихильники проросійських сил вважають, що Захід не має впливу на дії Москви, коли електорат з основної групи впевнений у наявності таких важелів впливу у країн Заходу.
Усі вікові, територіальні та електоральні групи в основному вважають, що війна не закінчиться найближчим часом – абсолютна більшість налаштована песимістично стосовно цього питання. Лише електорат Володимира Зеленського висловлюється більш впевнено щодо швидково завершення конфлікту, проте все одно відносна більшість не сповідує оптимізму.
Читайте також: Війна на Донбасі у цифрах: тисячі жертв, мільйон переселенців та мільярдні збитки
Президент в порівнянні з іншими політиками має більший кредит довіри ніж очікувалось. Також здебільшого опитані підтримують політико-дипломатичний спосіб врегулювання конфлікту, так само більшість відчуває, що може вільно висловлювати думку про війну на Донбасі.
В опитуванні взяли участь 2000 респондентів з усіх областей України, крім окупованого криму та непідконтрольних територій Донбасу.