Як українське ППО осідлало американські операційні системи Hawk (Відео)

9 Липня 2024, 17:22

Військово-повітряні сили України чи не вперше розповіли, як знищують запущений в Україну російський мотлох стареньким зенітно-ракетним комплексом Hawk американського виробництва, який у нас називають «Яструб». Виявляється у цьому ремеслі Україна досягла неабиякого успіху.

ВПС України, опублікували відео, на якому детально показали, як українські оператори використовують систему Hawk, роботу самих операторів, пускових установок ракет і радарів. Незважаючи на те, що Hawk є застарілою системою, яку терміново доставили ​​в Україну, щоб хоч якось підсилити нашу протиповітряну оборону наземного базування, ця система достатньо непогано себе зарекомендувала.

Hawk — абревіатура від Homing All the Way Killer — уперше надійшов на озброєння армії США ще в 1959 році, але з тих пір зазнав численних модернізацій. Система хоч і належить до минулого покоління ЗРК, свого часу була основним зенітним комплексом США та країн НАТО протягом майже всієї Холодної війни. Вона знаходилася на озброєнні багатьох країн, в деяких вже виведена з експлуатації, наприклад, у США в 1990-х, а у деяких (близько двох десятках країн) досі залишається в строю.

Як видно з відео ВПС України, ми отримали Hawk в одній із найпоширеніших і досконалих версій системи Phase III. Модернізація в цій версії включала цифровізацію комплексу з можливістю одночасного перехоплення декількох цілей та знищення маловисотних цілей.

Система Hawk призначена для перехоплення крилатих, авіаційних ракет, використовує комбінацію радарів, що забезпечують виявлення цілей на високих і низьких висотах, а також супроводження цілей і «підсвічування». Після запуску ракети використовує відбиту радіолокаційну енергію, щоб зосередитися на «підсвіченій» загрозі.

«Для боротьби з дронами він не надто призначений…, – говорили іспанські інструктори під час навчання українських зенітників,  – йдеться у коментарі під відео. – Ми впораємось, адаптуємось! У нас іншого виходу немає, – запевняли українці, і під час першого ж протиповітряного бою знищили 6 ворожих шахедів».