Колишній директор Агентства національної безпеки США Кріс Інгліс був призначений на посаду директора із кібербезпеки Білого Дому у червні 2021 року. Маючи обмежені повноваження, своєю місією Інгліс вважає впровадження цілісної стратегії цифрового захисту, до реалізації котрої будуть залучені різні державні агентства, – повідомляє видання Politico.
Інгліс прийшов на новостворену посаду після низки гучних хакерських атак на приватні та державні установи у США. Так, 2020 року Росія зламала комп’ютерні системи щонайменше у дев’яти федеральних агентствах та приблизно 100 компаніях. Також в березні того ж року Microsoft розкрила хакерську кампанію проти своєї служби електронної пошти, у якій пізніше США звинувачували Китай. А в травні злочинці-вимагачі зламали мережі Colonial Pipeline і змусили закрити газопровід, який подавав паливо до більшої частини Східного узбережжя.
Позиція Інгліса, яку Конгрес затвердив у минулорічному законопроекті про оборонну політику, має небагато офіційних повноважень, однак він відповідає за перегляд бюджетів кіберагентств та оцінку їхніх рішень щодо витрат. Також зазначається, що фахівцям цікаво поспостерігати, як організують спільну роботу Інгліс та Енн Нойбергер, радниця Білого дому з питань кібербезпеки, аби не суперечити завданням один одного.
Федеральні органи іноді нехтують кібер-витратами, розглядаючи це як відволікання від інших важливіших програм. Інгліс каже, що можливо він зможе змінити це мислення, організувавши швидку допомогу від Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) та Департаменту внутрішньої безпеки (DHS) в разі хакерських атак, що підкреслить, чому їм потрібно серйозно поставитися до цієї проблеми в майбутньому.
Читайте також: ЄС необхідна стратегія кібербезпеки
Також Кріс Інгліс ставить завдання забезпечити федеральний уряд структурованим підходом до надання допомоги операторам критичної інфраструктури – від лікарень і шкіл до трубопроводів та електростанцій, тобто навчати запобігати нападам і реагувати на них.
Кріс Інгліс все ще створює свій новий офіс, якому бракує постійного фінансування, а поки він черпає кошти з бюджету Білого дому на непередбачені витрати. Він сказав, що спілкувався з «десятками» потенційних співробітників, і що багато з них зараз приєднуються до його команди, яку Конгрес вирішив збільшити до 75 осіб. "Наразі ми визначаємо, які функції будуть виконувати ці люди", – сказав Інгліс.