Як рідні шукають та впізнають тіла загиблих в Бучі

6 Травня 2022, 18:39

У новому відео проєкт «Український свідок» показав подвір’я моргу в Бучі. На подвір’ї стоять рефрижератори з тілами жителів Київщини, яких вбили й закатували російські війська під час окупації. В морзі не вистачає місця, тому тіла з цих рефрижераторів згодом поїдуть в інші морги.

«Навколо збираються родичі, які протягом кількох тижнів намагаються знайти своїх близьких», — розповідає волонтер на ім’я Максим, — «Поліцейський, який відкриває мішок, дістає супровідні документи і зачитує їх. Все це фіксується, потім чіпляється номерок».

Волонтери допомагають громадянам з пошуками зниклих родичів. «Багато людей не змогли упізнати своїх близьких», — каже волонтер Євгеній. І додає: «Пройшло чимало часу і тіла приходять в такий стан, в якому їх вже неможливо впізнати». Громадяни, які шукають своїх родичів, зможуть здати аналізи. Потім їх порівняють з ДНК-пробами тіл — цим будуть займатись спеціалісти, які прибули у Бучу із Франції.

Якщо родичі перебувають далеко, то згодом вони зможуть звернутися для такої процедури у прокуратуру.

Місцева жителька Наталя розповідає про пошуки свого сина. За її словами, востаннє вона бачила його приблизно 3 березня. «Не було ні зв'язку, ні світла», — каже жінка. «Телефони розрядилися. 5 березня прийшли орки і забрали [телефонні] картки». Каже, що зверталася і до поліції, і до військових, ходила в ЦНАП. «Вся сім’я сподівається, що він живий», — додає Наталя.

Окупація Бучі тривала майже 33 дні: російські війська зайшли в місто вранці 27 лютого і покинули його ввечері 31 березня.

Якщо ви стали Українським Свідком і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожа техніка, проукраїнські мітинги — надсилайте, будь ласка, нам на пошту materials.uw@gmail.com

 

Автор:
Тиждень