Як проросійських бойовиків судять у Чехії без участі України

Світ
23 Червня 2021, 11:57

Україна володіє інформацією про 24 людини з чеським громадянством, які брали участь у воєнному конфлікті на Донбасі на боці бойовиків. Офіс генпрокурора готовий до співпраці і навіть пропонує створити міжнародну слідчу групу, на кшталт тієї, що розслідує збиття Боїнга MH17 у 2014 році. Водночас, чеське правосуддя стикається з проблемою браку доказів, тому більшість вироків закінчуються умовними строками покарання. “Ми готові надати всю інформацію, що у нас є на фігурантів, по яким ведуться розслідування у Чехії, але до нас поки не надходило таких запитів від чеських правоохоронців. Хоча, ймовірно, наша інформація доповнила б ці впровадження важливими деталями. Але до нас ніхто не звертався” – розповів заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов.

 

Читайте також: Призабутий злочин

 

Аналітик чеського інституту політології і суспільства Роман Маца пояснює ситуацію так: “Дуже часто вони (підозрюванні — Ред.) говорять, що військову форму вони взяли сфотографуватися, а казати про свою участь у війні в інтерв’ю їх змушували або пропонували за це гроші. І це велика проблема у нас в Чехії — відсутність доказів. Бо незрозуміло, як отримати ці докази в незаконних формуваннях. Тому суворих вироків за тероризм так мало. Це коли вже вдається доказати, що вони там дійсно брали участь у бойових діях, а не “чистили картоплю”. Або якщо вони не повернулися в Чехію і зараз знаходяться або на окупованій території України або в Росії. Тоді вже ми бачимо більші строки”.

 

За інформацією Посольства України в Чеській Республіці, станом на сьогодні чеські суди винесли 5 вироків громадянам Чехії за участь у збройному конфлікті на Сході України в якості бойовиків підконтрольних РФ збройних формувань “ЛДНР”. Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини, котра висвітлює українські та міжнародні судові процеси, пов’язані з російською агресією. 

 

Читайте також: Засади деокупації

 

Заступник начальника управління Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Микола Говоруха, який безпосередньо опікується питаннями міжнародної правової взаємодії, під час дискусії, яку організувала Медійна ініціатива за права людини, також зазначив, що рішення і докази, отримані правоохоронними органами Чеської Республіки мають значення для українських правоохоронців із точки зору національних проваджень.