Як працює один зі стабілізаційних пунктів на Бахмутщині та що розповідають його медики

17 Жовтня 2023, 13:31

На відео проєкту «Український Свідок» — один зі стабпунктів на бахмутському напрямку. Про його роботу розповідають медики 5 ОШБр.

«Коли ми перебували в обороні, то втрат було більше, ніж зараз. Хоча зазвичай все навпаки, — каже командир медичної роти бригади Денис «Осьмак». — Серед поранених, які потрапляють у цей стабілізаційний пункт, виживає понад 92%». 

Медик також розказав про моральні дилеми, з якими стикаються у стабпункті. «Анестезіологи мають обрати, кому варто надавати допомогу, хто має шанси вижити, — розповідає Осьмак. — Бувають поранені, яким допомогти вже неможливо. Але подібні ситуації трапляються не часто».

Про особливості своєї роботи розповів також водій евакуаційної машини 5 ОШБр Сергій на псевдо «СС». «Ситуації бувають різні, — каже він. — Звернеш не в той бік і за пораненим ти не доїдеш». Одного разу «СС» евакуював одразу 11 бійців — на мінівені Volkswagen T5. 

Як каже начальник лікувального відділення 5 ОШБр із позивним «Бігль», до цього стабпункту частіше за все потрапляють ті, хто дістав поранення від FPV-дронів, мінометних та інших артилерійських снарядів. «Наша задача — прибрати турнікети, зупинити кровотечу та провести реанімаційні заходи, якщо це потрібно, — каже він. — Після цього ми відправляємо пораненого у шпиталь».


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.