- У 2011 році блогери викривали прес-службу патріарха у використанні фотошопу для збільшення натовпу віруючих на фотографії. Тоді мова йшла про літургію за участю Кіріла, що проходила на площі Свободи в Харкові
- Мінімум зусиль і світ довкола тебе барвистий і прекрасний. Чого вартий лише недавній скандал в інтернеті з домальованими вазонами на сторінці Київзеленбуду.
- На сайті російської православної церкви було знайдено знімок із слідами фотошопу. Користувачі соцмереж зауважили, що ретушуванню піддали знімок від 23 червня, на якому патріарх Кіріл читає проповідь з балкона Троїце-Сергієвої лаври
- За довго до ери Фотошопу, маніпулятори комбінували кілька фотографій у темній кімнаті. Ця копія має на мені показати 18-го президента США Улісса Гранта верхи на коні навпроти військ коло містечка Сіті Поінт, штат Вірджинія під час Громадянської війни в Америці. Першо початково кінь та тіло належали генерал-майору Александру М. МакКуку. Кадр голови Гранта взято із його відомої фотографії у Колд-Гарборі.
- Північнокорейський уряд маніпулює фотографіями вже протягом десятиліть. У 2008 році було повідомлено, що фотографія Кім Чен Іра, який позує із Північнокорейською армією це фейк. На фото, тінь від його литок йде в іншому напрямку, ніж та ж тінь від солдат, що стоять з іншого боку від нього. Крім того, чорна лінія, що проходить навколо подіуму, на якому стоять солдати, зникає, коли доходить до Кіма.
- Підозріла фотографія показує кілька схожих суден із повітряною подушкою , що пришвартовуються на пляжі у Північній Кореї.
- Ця, складена із двох, фотографія Корейської Центральної Агенції Новин (KCNA) показує лімузин із портретом північнокорейського лідера Кім Чен Іра на чолі його поховальної процесії у Пхеньяні. На верхньому фото, оприлюдненому японською агенцією новин Кіодо, група чоловіків зібралася навколо об'єкта схожого на відеокамеру з лівого боку фотографії. На нижньому фото, яке KCNA надіслала безпосередньо Reuters, групи немає. Reuters тепер вважає, що нижнє фото KCNA змінила.
- Фото, оприлюднене Іранським інформаційним агентством у 2008 році показує три випущені у повітря ракети, а четверта залишається на стартовій позиції під час пробного запуску у невизначеній місцевості в Іранській пустелі 9 липня 2008 року. Інформаційний сайт Корпусу охоронців Ісламської революції Sepah News оприлюднив змінену версію цього фото, додавши четверту успішно запущену ракету на місце тої, що була у стартовій позиції.
- Це фото використовувалося для того, аби показати, наскільки сильні затори на "периферії" Парижа. На жаль, хтось зафотошопив машини, що їдуть у протилежному напрямку до інших.
- У 2010 році єгипетську державну газету було піддано критиці після того, як вона змінила фотографію, аби показати., що президент Хосні Мубарак очолював мирні переговори на Близькому Сходу. Фото, що з'явилося у газеті "Al-Ahram", найбільш поширеній газеті у країні, показала, що Мубарак йде червоною доріжкою попереду лідерів США, Ізраїлю, Палестини та Йорданії. Справжнє фото показує, що попереду йде Барак Обама.
- У 2009 році іспанський шеф розвідувального управління Альберто Саїз пішов у відставку через звинувачення у використанні грошей платників податків для полювання та рибальських подорожей в екзотичні місця. Іспанська газета El Mundo надрукувала фото на передовиці, де Саїз везе велику рибину на човні із Сенегалу. Газета продовжувала стверджувати, що розвідники "підправили" одну із версій фотографії, замінивши обличчя Саїза обличчям його колеги, що стояв за кілька кроків від нього.
- Чиновники у Торонто подумали, що сім'я на цьому груповому фото не відображає етнічної різноманітності регіону. Тож, вони невміло вставили фото із фотостоку, де чорношкірий чоловік посміхається на місці батька.
Як політики маніпулюють за допомогою фотошопу
25 Вересня 2013, 16:35