Як під російською окупацією жили звільнені села на Херсонщині

16 Травня 2022, 21:56

На відео проєкту «Український свідок» — села півночі Херсонської області. Вони перебували під російською окупацією протягом декількох тижнів. ЗСУ звільнили Кам’янку, Свободне і Краснівку на початку квітня. Тепер місцеві розповідають як їм жилося, коли на їхній землі перебували загарбники.

«Підходили і говорили — віддайте нам золото», — повідомляє прес-офіцерка угруповання військ «Південь» Карина Скубак.

Маленьку місцеву крамничку розграбували. Молоко, яке селянки надоювали з корів, солдати випивали повністю. Від селян вимагали долари, золото і діаманти.

Далі — страшніше: за словами мешканця с. Свободне, росіяни не випускали нікого із села — мовляв, жителі можуть повідомити їхнє розташування. До окупації в населеному пункті жило близько 60 людей. Після залишилось 20. 

Чоловіків зупиняють і, застосовуючи силу, перевіряють на патріотичні або пов'язані з Україною татуювання. У місцевих забирають автівки і посля користування знищують.

За розповідями місцевих, російські солдати зґвалтували вагітну жінку та 83-річну пенсіонерку. Все село в траншеях – кажуть, що солдати рили їх голими руками.

За словами місцевих, тут перебували підрозділи так званих "Л/ДНР". Вони прийшли в середині березня і пішли приблизно за 2 тижні. «Раптово прийшли і так само раптово змились», — каже житель Свободного.

Якщо ви стали Українським Свідком і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожа техніка, проукраїнські мітинги — надсилайте на пошту [email protected].

Автор:
Тиждень