Як організовуються спільноти ветеранів: звіт моніторингу ветеранських просторів

Суспільство
17 Червня 2021, 15:26

На презентації дослідження проєкту "Простір можливостей"  щодо роботи ветеранських просторів у регіонах представили аналітичний звіт, який готували протягом 6 місяців. Метою дослідження було дізнатися, чи дійсно є ветеранські простори інструментом розвитку. В рамках проєкту провели моніторинг 11 областей та аналіз стану регіональних центрів. Створено базу-каталог, комплексну програму підтримки і розвитку ветеранів, проведено зустрічі з представниками просторів. Головним питанням було – чи мають вони елементи розвитку, перепрофілювання,  навчання ветеранів тощо. 

 

Читайте також: Синергія для успіху

 

Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів на презентації пояснила роль таких ініціатив: “Створення ветеранських просторів – інструмент для розвитку і вирішення проблем ветеранів на місцях. Це синергія  держави та громадських організацій. Це проактивний підхід – ветеран має бути готовий захистити свою державу, зробити її сильніше, в тому числі і шляхом створення нових проєктів, розвитку економіки”

 

У своєму ексклюзивному коментарі для Тижня Юлія Лапутіна також наголосила на важливості розвитку ветеранського бізнесу, сприяння цьому – одна із стратегічних функцій просторів, – “Купувати ветеранську продукцію – має стати мега патріотично та трендово – це основний меседж  інформаційної кампанії, мета якої  пропагування ветеранської продукції  та  просування позитивного образу ветеранів у суспільстві” – підкреслила міністерка. Одним з напрямків, який хочуть реалізувати після аналізу ситуації – це створення бренду "Зроблено Захисником України". За словами Юлії Лапутіної, днями відбулась зустріч із представниками  Торгово-промислової палати України. За її результатами спільно з Міністерством у справах ветеранів ТППУ починають реєстрацію цього бренду.

 

Наразі за результатами опитувань важливе питання для ветеранів – вирішення проблем з житлом, вирішення яких розглядають, як варіант, через проєкти  соціальної відповідальності з боку забудовників.

 

Читайте також: Черга на десятиліття

 

Пропозиції формуються на основі глибокого аналізу. “Причина підтримки ветеранських проєктів з боку Міжнародного фонду “Відродження” – співпраця та утримання спільноти за принципом рівний-рівному, це надзвичайно важливий ресурс.  Також важлива стійкість і самозарадність”, – прокоментувала звіт Інна Підлуська, голова цього фонду

 

Ольга Гальченко, координаторка програми “Права людини та правосуддя” МФ "Відродження" відзначила роль громади в підтримці ветеранів: “Об'єднання ветеранських просторів надасть їм більшої суб'єктності,  ваги і впливу для відстоювання власних інтересів”.

 

Читайте також: Моніторинг ветеранських просторів в Україні: які є можливості для розвитку на місцях

 

Із результатів моніторингу загалом сформували такі рекомендації органам влади:

  • Найкращі практики імплементувати в державних політиках 

  • Затвердити стандарти надання послуг ветеранськими просторами

  • Орієнтуватися на активну ветеранську спільноту в регіонах

  • Забезпечити ефективну комунікацію на всіх рівнях 

  • Включити до стратегій розвитку областей створення ветеранських просторах