На презентації дослідження проєкту "Простір можливостей" щодо роботи ветеранських просторів у регіонах представили аналітичний звіт, який готували протягом 6 місяців. Метою дослідження було дізнатися, чи дійсно є ветеранські простори інструментом розвитку. В рамках проєкту провели моніторинг 11 областей та аналіз стану регіональних центрів. Створено базу-каталог, комплексну програму підтримки і розвитку ветеранів, проведено зустрічі з представниками просторів. Головним питанням було – чи мають вони елементи розвитку, перепрофілювання, навчання ветеранів тощо.
Читайте також: Синергія для успіху
Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів на презентації пояснила роль таких ініціатив: “Створення ветеранських просторів – інструмент для розвитку і вирішення проблем ветеранів на місцях. Це синергія держави та громадських організацій. Це проактивний підхід – ветеран має бути готовий захистити свою державу, зробити її сильніше, в тому числі і шляхом створення нових проєктів, розвитку економіки”
У своєму ексклюзивному коментарі для Тижня Юлія Лапутіна також наголосила на важливості розвитку ветеранського бізнесу, сприяння цьому – одна із стратегічних функцій просторів, – “Купувати ветеранську продукцію – має стати мега патріотично та трендово – це основний меседж інформаційної кампанії, мета якої пропагування ветеранської продукції та просування позитивного образу ветеранів у суспільстві” – підкреслила міністерка. Одним з напрямків, який хочуть реалізувати після аналізу ситуації – це створення бренду "Зроблено Захисником України". За словами Юлії Лапутіної, днями відбулась зустріч із представниками Торгово-промислової палати України. За її результатами спільно з Міністерством у справах ветеранів ТППУ починають реєстрацію цього бренду.
Наразі за результатами опитувань важливе питання для ветеранів – вирішення проблем з житлом, вирішення яких розглядають, як варіант, через проєкти соціальної відповідальності з боку забудовників.
Читайте також: Черга на десятиліття
Пропозиції формуються на основі глибокого аналізу. “Причина підтримки ветеранських проєктів з боку Міжнародного фонду “Відродження” – співпраця та утримання спільноти за принципом рівний-рівному, це надзвичайно важливий ресурс. Також важлива стійкість і самозарадність”, – прокоментувала звіт Інна Підлуська, голова цього фонду
Ольга Гальченко, координаторка програми “Права людини та правосуддя” МФ "Відродження" відзначила роль громади в підтримці ветеранів: “Об'єднання ветеранських просторів надасть їм більшої суб'єктності, ваги і впливу для відстоювання власних інтересів”.
Читайте також: Моніторинг ветеранських просторів в Україні: які є можливості для розвитку на місцях
Із результатів моніторингу загалом сформували такі рекомендації органам влади:
-
Найкращі практики імплементувати в державних політиках
-
Затвердити стандарти надання послуг ветеранськими просторами
-
Орієнтуватися на активну ветеранську спільноту в регіонах
-
Забезпечити ефективну комунікацію на всіх рівнях
-
Включити до стратегій розвитку областей створення ветеранських просторах