Максим Віхров Ексголовред «Тижня»

Як окупанти мілітаризують дітей в ОРДЛО

Суспільство
12 Липня 2021, 15:39

З перших років окупації Донбасу влада "ЛНР" та "ДНР" веде активну боротьбу за молодь, зокрема перешкоджаючи її вступу до українських навчальних закладів. Ще одним засобом є залучення дітей до парамілітарних організацій, зокрема до російської "Юнармії".

 

Дитячо-юнацький військово-патріотичний рух "Юнармія" був створений при Міністерстві оборони РФ влітку 2016 року. Учасників цього руху, який широко розгорнув свою діяльність у Росії, вчать військовій справі, а також піддають інтенсивній ідеологічній обробці в дусі культу "Великої Вітчизняної війни".

 

Читайте також: Скільки платять у арміях “ЛНР” та “ДНР”

 

Свою діяльність "Юнармія" розгорнула і на окупованих теренах Донбасу, де вона діє спільно з місцевими парамілітарними організаціями на кшталт "Оплоту", "Молодої Гвардії" тощо.
 
 

Агітаційна робота серед дітей та молоді ведеться не лише у навчальних закладах, але й у російських соціальних мережах, котрими користуються мешканці ОРДЛО. "Юнармійців" спонукають публікувати у соцмережах шаблонні дописи, у яких вони публічно заявляють про свою участь в організації та розписують її принади. Особлива увага приділяється вихованню лояльності до керівників та "героїв Донбасу".

 

 

Якщо у Росії "Юнармія" виконує функції молодіжного парамілітарного "антимайдану", то у "ЛНР" та "ДНР" ця та подібні організації є інструментом виховання майбутніх "ополченців". Головним ресурсом, на який орієнтуються керівники "Юнармії" на Донбасі, є діти з маленьких містечок на кшталт Сніжного, Докучаєвська, Кіровського, Ясинуватої, Шахтарська тощо. Тамтешню молодь легко привабити подорожами до моря, екскурсіями, таборуванням та іншими формами дозвілля, недоступними мешканцям донбаської провінції, котра після 2014 року занурилась у ще більшу депресію.

 


 
 

Нагадаємо, аналогічна робота ведеться окупантами й у Криму. Зокрема, ще 2019 року у Севастополі відкрили "Дім Юнармії" на базі місцевого будинку офіцерів. Там з дітьми працюють російські військові інструктори.

читати ще

показати ще