Вибір VPS для онлайн-проєкту потребує комплексного підходу, адже потрібно врахувати багато параметрів не лише для хостингу, але зрозуміти, який VPS провайдер буде надійним.
Якщо ви ніколи раніше не обирали хостинг VPS, то в цій статті ми для вас розкладемо все по поличках: що це за тип хостингу, як та де орендувати сервер.
Що таке ВПС
VPS – це різновид хостингових послуг, який за своєю специфікою можна розмістити між віртуальним хостингом та виділеним сервером. Хостинги VPS побудовані на розділені фізичного сервера на декілька віртуальних серверів за допомогою спеціальної системи віртуалізації. Це дозволяє отримати настільки ізольовані віртуальні машини в рамках одного сервера, що користувач отримує переваги оренди виділеного сервера за меншу вартість:
● кореневий рівень доступу до сервера,
● виділені лише для вас ресурси сервера,
● можливість самостійно обирати операційну систему та програмну конфігурацію,
● доступ до усіх серверних логів,
● можливість робити будь-які зміни в налаштуваннях сервера,
● виділена IP-адреса.
Окрім того, замовляючи VPS-сервер, у вас не буде обмежень характерних для віртуального хостингу, наприклад, за кількістю доменів, що можна розмістити на сервері, або кількості FTP-акаунтів, поштових скриньок та баз даних, які можна створити.
Проте вам потрібно також розуміти, що такі серверні можливості супроводжуються деякими “незручностями” в порівнянні з віртуальним хостингом:
● вища вартість послуги,
● відсутність графічної панелі управління (можна окремо встановити, що може сплачуватись окремо),
● потреба у технічних навичках та знаннях щодо управління сервером (або можна найняти адміністратора сервера за окрему оплату).
Потужність сервера буде залежати від обраного пакета послуг провайдера. Частіше за все серверні ресурси будуть меншими, ніж при оренді виділеного сервера. Але тут виходом може стати клауд ВПС, який дозволяє гнучко регулювати кількість доступних вам серверних ресурсів та сплачувати лише за ті, які ви використовували фактично.
Яких рекомендацій дотримуватись при виборі VPS хостингу та компанії провайдера
Одразу прийміть той факт, що ідеальних серверів, послуг та провайдерів не існує. Залізо може ламатися, люди можуть помилятися – це факт. Тому можна сказати, що знайди якісний сервіс, яким ви будете завжди задоволені – це удача. Проте ми підготували для вас рекомендації, на що звернути увагу при виборі хостингу, щоб підвищити свої шанси на якісний сервіс.
Оцініть технічні характеристики серверів.
Обов’язково дізнайтесь, яке залізо використовується на серверах VPS. Наприклад, SSD-диски дають більш стабільну роботу та швидкість. Це дозволить серверу витримати навантаження при напливі відвідувачів сайту.
Уточніть, яка система віртуалізації використовується.
Система віртуалізації впливає на ступінь ізольованості одного VPS-сервера від іншого в межах однієї фізичної машини, швидкість та стабільність роботи віртуальної машини. Вона також визначає яку операційну систему ви зможете встановити на сервері: Windows чи Linux.
Дізнайтесь, чи гарантує провайдер uptime 99,9% для VPS-серверів.
Uptime – це показник стабільності роботи сервера, який гарантує хостингова компанія. Зазвичай ця інформація є на сайті компанії. Для VPS показник має бути не нижчим за 99,9%. Окрім цього, потрібно дізнатися, яка компенсація пропонується у разі недотримання гарантованої стабільності сервера.
Уточніть, чи робить хостер резервне копіювання як частину послуги, за яку ви сплачуєте
Віртуальний сервер – це досить складна система з купою налаштувань, які можуть злетіти при негараздах з сервером. Добре, якщо хостер робить резервну копію, щоб відновити сервер при критичних проблемах. Ця послуга може входити в тариф VPS-хостингу або надаватись за додаткову оплату. Проте в будь-якому разі, вам потрібно окремо робити періодичні копії своїх онлайн-проєктів самостійно та зберігати їх окремо.
Дізнайтесь, які варіанти управління сервером пропонує провайдер.
Загалом віртуальний сервер потребує спеціальних технічних знань та навичок, адже VPS надається без графічної контрольної панелі та потребує різних серверних базових налаштувань. Для початківця це може бути досить складно. Тому перед покупкою треба з’ясувати про можливість швидкого встановлення графічної панелі управління та замовлення послуги серверного адміністрування провайдером.
Виберіть дата-центр, який підійде краще під ваш вебпроєкт.
Дуже важливо, щоб провайдер пропонував сервери в різних локаціях. Так ви зможете вибрати сервер, який знаходиться ближче до вашої цільової аудиторії. Якщо аудиторія зміниться чи розшириться, має бути змога змінити дата-центр в будь-який момент. Окрім цього, якщо компанія має власні дата-центри, а не орендує їх – це свідчення надійності компанії, адже вона вкладає величезні гроші у свій бізнес. Тобто планує свою роботу на багато років та робить все, щоб гарантувати якісну та стабільну роботу своїх серверів.
Оцініть роботу технічної підтримки.
Будь-який сучасний провайдер має гарантувати можливість користувачу звернутися за допомогою. Надійна компанія забезпечить своїх клієнтів цілодобовою підтримкою та декількома каналами зв’язку. Крім того, хороший провайдер турбується про користувачів, а тому створює корисні статті та інструкції по роботі з хостингом.
Дізнайтесь про вартість послуги.
Вартість хостингу формується з багатьох параметрів, наприклад, якість заліза, додаткові послуги в пакеті, бренд провайдера. Але платити треба за об’єктивні показники, про які ми розказали вище. Безплатний хостинг або дуже дешевий – це не найкращий варіант, якщо ви хочете отримати надійну, безпечну та стабільну послугу без купи обмежень.
Рекомендуємо порівняти між собою декілька провайдерів за вказаними параметрами. Кого саме порівнювати – це можна подивитись в незалежних рейтингах хостерів та вивчити відгуки реальних користувачів. Сподіваємось, що наші підказки стануть вам у пригоді при виборі VPS-хостингу.