У понеділок, 29 травня, Північна Корея вже вдев'яте у цьому році здійснила запуск ракети, за даними ЗМІ, малої дальності. У зв'язку з цим президент Південної Кореї Мун Чже Ін екстрено скликав засідання Ради національної безпеки ООН, а представники Сполучених Штатів Америки та Японії після телефонної розмови домовилися вжити додаткові заходи для тиску на КНДР.
Про свою ядерну програму Північна Корея заявила у 2005 році, однак загострення ситуації на Корейського півострові почалося у 2016 році, коли 4 березня лідер КНДР Кім Чен Ин розпорядився тримати ядерну зброю напоготові до застосування у будь-який момент.
Тиждень зібрав всі запуски ракет, здійснені Північною Кореєю протягом 2016-2017 років.
2016 рік
6 січня – влада Північної Кореї повідомила про успішне випробування водневої (термоядерної) бомби. Рада Безпеки ООН різко засудила заяву Пхеньяна про випробування водневої бомби в КНДР, а США, Японія та Південна Корея узгодили позиції щодо відповіді на ядерне випробування КНДР.
7 лютого – КНДР здійснила запуск ракети-носія дальньої дії. Рада Безпеки ООН у відповідь скликала екстрене засідання. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив про рішуче засудження цього запуску. Відомо, що нова ракета мала дальність польоту приблизно в 12 тисяч кілометрів та була схожа на «Инха-3».
15 квітня – невдалий запуск ракети «Мусудан» дальністю понад 3000 км. Запуск може бути приурочений до річниці з дня народження засновника КНДР Кім Ір Сена, що широко відзначається у країні 15 квітня.
23 квітня – пуск балістичної ракети з підводного човна у Японському морі. Вважається, що ракета стартувала з субмарини типу «Сінпо» поблизу однойменного порту на північно-східному узбережжі країни. За кілька хвилин вона згоріла в повітрі.
31 травня – Північна Корея провела нове невдале випробування балістичної ракети, за даними, Міноборони Південної Кореї, йдеться про ракету середньої дальності типу «Мусудан».
22 червня – запуск двох ракет «Мусудан» середньої дальності, у зоні ураження яких, теоретично, опиняється вся територія Японії і американський острів Гуам. Перше випробування ракети завершилося невдачею, а друга ракета пролетіла близько 400 кілометрів.
Саме після цих випробувань, 13 липня 2016 року, США і Південна Корея домовилися розмістити систему протиповітряної оборони для захисту від ракет КНДР.
3 серпня – черговий запуск балістичної ракети, яка пролетіла близько 1 тис. км і впала у 250-кілометрову виняткову економічну зону Японії.
9 вересня – Північну Корею через землетрус 5,3 бали запідозрили в проведенні найбільшого ядерного випробування, зокрема там могли випробувати ядерний пристрій потужністю від 20 до 30 кілотонн.
15 жовтня – невдалий запуск балістичної ракети в КНДР поблизу міста Кусонг.
20 жовтня – КНДР провела невдалий запуск ракети після домовленостей США і Південної Кореї.
2017 рік
12 лютого – під час візиту в Америку японського прем'єра Сіндзо Абе Північна Корея запустила балістичну ракету, яка пролетіла близько 500 кілометрів у бік Японського моря. Фахівці припустили, що це могла бути балістична ракета «Родон» («Нодон») середнього радіусу дії.
6 березня – запуск міжконтинентальної балістичної ракети, можливо, як відповідь на спільні американо-південнокорейські військові навчання, які почалися у районі Корейського півострова.
5 квітня – запуск балістичної ракети у бік Японського моря.
16 квітня – невдалий запуск невідомої ракети. Цього ж дня США заявили про готовність нанести удар по КНДР. Віце-президент США Майк Пенс назвав тестовий запуск ракети провокацією.
Після заяв з боку США, 19 квітня КНДР показала постановочне відео ракетного удару по Штатах.
- Читайте також: The Economist: Дуже делікатний предмет. Як поводитися з найнебезпечнішим режимом світу
29 квітня – пуск балістичної ракети, однак вона вибухнула в повітрі і не досягнула Японського моря.
14 травня – запуск балістичної ракети, яка подолала понад 700 кілометрів за півгодини і досягла висоти понад дві тисячі кілометрів, перш ніж упасти в Японському морі. Відразу після цього, 15 травня, влада КНДР заявила про успішне випробування нової ракети, що здатна нести ядерну боєголовку на далекі відстані. Примітно, що саме цього дня у Китаї відбувався масштабний саміт щодо нового «Шовкового шляху».
- Читайте також: У мережі опублікували фото запуску балістичної ракети КНДР
21 травня – запуск невідомої ракети, яка пролетіла близько 500 км та впала в Японському морі за межами економічної зони Японії. Фахівці припустили, що йдеться про балістичну ракету. Згодом стало відомо, що це балістична ракета середньої дальності «Пуккиксон-2».
28 травня – тестові пуски КНДР нових ракет протиповітряної оборони, спрямованих на перехоплення безпілотників або ракет супротивника. Згодом Північна Корея опублікувала відео випробувальних запусків нових ракет «земля-повітря» протиповітряної оборони країни.
29 травня – запуск невідомої ракети, ймовірно, балістичної типу Scud малої дальності.
Нагадаємо, 26 червня 2016 року Кабінет міністрів України розірвав угоду з Північною Кореєю щодо взаємних поїздок громадян, оскільки КНДР підтримала незаконну окупацію Криму військами Росії та не визнає суверенітету та територіальної цілісності України. Окрім того, Україна скасувала радянську угоду про безвіз для громадян КНДР.