Як дізнатися адресу людини?

1 Липня 2024, 10:48

 

Коли може знадобитися пошук адреси людини? Зазвичай таку інформацію шукають родичі чи близькі які переймають долею людини з якою втрачений зв’язок. Місце реєстрації особи може знадобитися з метою відправлення офіційного повідомлення: вимоги, позову до суду, тощо.

Знайти адресу людини – справа не проста і звичайний пошук в мережі інтернет навряд чи приведе до бажаного результату. На допомогу в даному питанні приходять державні бази даних, які можуть включати інформацію про реєстрацію особи.

 

Реєстр підприємців

            Згідно вимог законодавства України, дані про підприємців включають їх місце реєстрацію. Реєстр юридичних осіб і фізичних осіб підприємців — це публічна інформація, яка оприлюднюються Міністерством юстиції

Фізична особа-підприємець — це основа малого бізнесу, станом на початок 2024 року в Україні зареєстровано понад 1,5 мільйони діючих ФОПів. Також, держава зберігає всі дані про вже закриті ФОПи, тому загальна кількість людей, які внесені в реєстр може складати набагато більше ніж кількість діючих підприємців.

Якщо потрібна людина є або була фізичною особою-підприємцем, то ми можемо знайти її адресу.

Пошук здійснюється на офіційному порталі єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців або в спеціалізованих сервісах.

Реєстр власників юридичних осіб

Реєстр юридичних осіб включає в себе інформацію про будь-яке підприємство від товариства з обмеженою відповідальністю до громадської організації

В відомостях про засновників юридичних осіб зазначається адреса їх проживання. Таким чином ми можемо шукати і в цих даних адреси людей.

Треба звернути увагу, що реєстр юридичних осіб включає дані про адреси лише засновників, місце реєстрації керівників не зазначається.

Ще одним нюансом є те, що офіційний портал Міністерства юстиції не дає можливості шукати дані власників підприємств за ПІБ, тому пошук осіб за ПІБ можливий лише в сервісах, які працюють з державними базами даних.

В сервісі Scanbe.io доступний пошук за прізвищем ім’ям та по батькові за всіма державними базами даних одночасно, включно і з даними про засновників юридичних осіб.

Реєстр нерухомості

В 2015 році в Україні став відкритим реєстр нерухомого майна. Тобто, кожен громадянин має змогу ознайомитись яким майном володіє будь-яка особа. Нам же реєстр нерухомості знадобиться щоб знайти адресу людини.

Електронна версія реєстру запрацювала в 2004 році, тому ми можемо знайти дані про житло яким володіє особа з реєстрацією починаючи з 2004 року.

Право власності на житло не дорівнює адресі реєстрації але на практиці, якщо особа має єдине житло, то вона там і прописана.

Реєстр нерухомого майна дозволяє пошук за ПІБ або за податковим номером (РНОКПП). Дані про нерухомість включають в себе інформацію про право власності на квартири, будинки, земельні ділянки, нежитлові приміщення тощо.

Реєстр торговельних марок

Реєстр торговельних марок — це не очевидне джерело інформації про адреси фізичних осіб але тим не менш є досить цінним.

Торговельна марка – це зображення або найменування товарів та послуг, які зареєстровані за певною собою. Реєстр торговельних марок відкритий і доступний для пошуку на офіційному сайті Укрпатенту (УКРНОІВІ).

Якщо торговельною маркою володіє фізична особа, то реєстр включатиме відомості про місце її реєстрації.

База даних ТМ включає в себе більше 800 тисяч записів, а тому може стати важливим джерелом інформації поруч з іншими реєстрами, такими як дані про ФОП або реєстр нерухомості.

 

В підсумку можливо зробити висновок, що знайти адресу людини можливо якщо вона веде або вела підприємницьку діяльність чи має у власності житло. Дані про адреси можуть міститись і в інших державних реєстрах, в даній статті ми описали найбільш корисні джерела інформації.

Позначки: