Ядерна зброя США. У НАТО помилково розкрили розміщення військових баз в Європі

17 Липня 2019, 11:50

Доповідь комітету Парламентської асамблеї Північноатлантичного альянсу помилково розкрила місця розміщення американської ядерної зброї в Європі. Про це повідомляє американське видання The Washington Post.

 

Так, версія документа під назвою "Нова ера ядерного стримування? Модернізація, контроль над озброєннями і ядерні сили союзників" була опублікована в квітні. У доповіді, підготовленій канадським сенатором для Комітету з оборони і безпеки Парламентської асамблеї НАТО, дається оцінка майбутньої політики організації в галузі ядерного стримування.

 

Зокрема, у доповіді згадується про місце розташування приблизно 150 одиниць американської ядерної зброї, що зберігаються в Європі.

 

Згідно копії документа, опублікованої у вівторок бельгійською газетою De Morgen, "ці бомби зберігаються в шести американських і європейських базах — Кляйне Брогеле в Бельгії, Бюхель в Німеччині, Авіано і Геді-Торре в Італії, Волкеле в Нідерландах і Інджирлік в Туреччині."

 

Водночас документ не пов'язує цю інформацію з будь-яким джерелом. Минулого тижня був опублікований остаточний варіант доповіді, і в ньому не згадується конкретне посилання на те, де зберігаються бомби.

 

"Це не офіційний документ НАТО", – зазначило анонімне джерело в Альянсі, додавши, що його написали члени Парламентської асамблеї НАТО.

 

Своєю чергою, ряд європейських видань розцінили цю доповідь як підтвердження відомої таємниці. "Нарешті, чорним по білому: в Бельгії є американська ядерна зброя", – повідомила De Morgen. "НАТО розкриває найгірш захищену таємницю Нідерландів", – зауважив голландський телеканал RTL News.

 

Разом з тим, Кінгстон Рейф, директор з питань роззброєння і політики скорочення загроз в Асоціації з контролю над озброєннями підкреслив, що ррисутність ядерної зброї США в Європі дійсно "не дивина". "Це вже давно досить відкриті знання" – наголосив він.

 

Як правило, ні Сполучені Штати, ні європейські партнери не обговорюють розташування ядерної зброї Вашингтона на континенті. "Ми не коментуємо деталі ядерної позиції НАТО", – сказав чиновник НАТО.
 

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про збільшення випадків загрози шпигунства, в тому числі промислового, Канаді та іншим союзникам Альянсу з боку інших держав.